Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › ALPIENERGY S.R.L.

ALPIENERGY S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 45649734 · J2022000127099
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALPIENERGY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45649734
Nr. Reg. Comerțului J2022000127099
Sediu social Şos. Râmnicu Sărat nr. 86C, Mun. Brăila

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

RĂDULESCU DANIELA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2022
CAEN3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALPIENERGY S.R.L. după CUI 45649734 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
381.494 lei
+259.0% vs 2024
Profit net 2025
30.699 lei
+140.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 916 de firme din Producția de energie electrică din resurse regenerabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 17,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.484 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 106.329 lei106K lei20242025: 381.494 lei381K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 381.494 lei 30.699 lei 1
2024 106.329 lei -75.599 lei 1
2023 -107.840 lei 1
2022 -40.169 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 1.282.517 lei 1 18 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.481 zile−7.936 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.277 zile−4.736 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,05%+79,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,2%−3,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,42×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,83%+2,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -5,2%+0,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 381.494 lei+275.165 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,33%+52,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 501 din 1.241 firme active cu bilanț depus (CAEN 3512)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 3.401 firme active din sector
SectorCAEN 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALPIENERGY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALPIENERGY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALPIENERGY S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 45649734, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022000127099. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN 3512).

La ultima verificare, ALPIENERGY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 381.494 lei și un rezultat net de 30.699 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALPIENERGY S.R.L.?

ALPIENERGY S.R.L. (CUI 45649734) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă ALPIENERGY S.R.L. în sectorul său?

ALPIENERGY S.R.L. ocupă locul 501 din 1.241 firme active cu bilanț depus în CAEN 3512 (Producția de energie electrică din resurse regenerabile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALPIENERGY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ALPIENERGY S.R.L. este mai veche decât 61% dintre cele 3.401 firme active cu CAEN 3512.

Este ALPIENERGY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALPIENERGY S.R.L. (CUI 45649734) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALPIENERGY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALPIENERGY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALPIENERGY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALPIENERGY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALPIENERGY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ALPIENERGY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALPIENERGY S.R.L.?

În anul 2025, ALPIENERGY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 381.494 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALPIENERGY S.R.L.?

Firmoscop analizează ALPIENERGY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Energie în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.