Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › FASTMATRIX S.R.L.

FASTMATRIX S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 45700179 · J22/663/2022
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FASTMATRIX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45700179
Nr. Reg. Comerțului J22/663/2022
Sediu social Şos. Nicolina nr. 116, bl. 1011, sc. E, et. 4, ap. 16, Mun. Iaşi, 700710
Telefon 0743721811

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.02.2022
CAEN2563 · Fabricarea uneltelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FASTMATRIX S.R.L. după CUI 45700179 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
228.207 lei
-39.0% vs 2024
Profit net 2025
73.082 lei
+4.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-39%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 4.100 lei4.100 lei20222023: 58.313 lei58K lei20232024: 376.072 lei376K lei20242025: 228.207 lei228K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 228.207 lei 73.082 lei 0
2024 376.072 lei 70.189 lei 0
2023 58.313 lei -181.252 lei 1
2022 4.100 lei -245.229 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 805 zile+245 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 116 zile−76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,02%+13,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 239,38%−21,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,78%+3,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -139,38%+21,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,09×−0,61 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 456,41×−737,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 58,13%+33,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 49 din 77 firme active cu bilanț depus (CAEN 2563)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 107 firme active din sector
SectorCAEN 2563 · Fabricarea uneltelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2026)100.000 lei

Cumpărători: SC SERVICII PUBLICE IASI SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022000663229 → J22/663/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/663/2022 → J2022000663229

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FASTMATRIX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FASTMATRIX S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FASTMATRIX S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 45700179, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/663/2022. Firma a fost înființată la data de 24 februarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea uneltelor (CAEN 2563).

La ultima verificare, FASTMATRIX S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 228.207 lei și un rezultat net de 73.082 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FASTMATRIX S.R.L.?

FASTMATRIX S.R.L. (CUI 45700179) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FASTMATRIX S.R.L. în sectorul său?

FASTMATRIX S.R.L. ocupă locul 49 din 77 firme active cu bilanț depus în CAEN 2563 (Fabricarea uneltelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FASTMATRIX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FASTMATRIX S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 107 firme active cu CAEN 2563.

Este FASTMATRIX S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FASTMATRIX S.R.L. (CUI 45700179) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FASTMATRIX S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FASTMATRIX S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FASTMATRIX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FASTMATRIX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FASTMATRIX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, FASTMATRIX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FASTMATRIX S.R.L.?

În anul 2025, FASTMATRIX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 228.207 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FASTMATRIX S.R.L.?

Firmoscop analizează FASTMATRIX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.