Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › EVOLUZIONE SRL

EVOLUZIONE SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 12076835 · J1999000551227
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVOLUZIONE SRL
Cod fiscal (CIF) RO12076835
Nr. Reg. Comerțului J1999000551227
Sediu social Str. Sălciilor nr. 38, C1/0. camera 2, Mun. Iaşi, 700659
Telefon 721547

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TCL HOLDING S.R.L. · administratorTIEZZI LUCIANO · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.1999
CAEN2563 · Fabricarea uneltelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVOLUZIONE SRL după CUI 12076835 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
13.328.508 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.524.863 lei
-83.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.4%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.203.298 lei20142015: 10.958.097 lei20152016: 11.096.419 lei20162017: 11.935.130 lei20172018: 14.274.208 lei20182019: 15.375.957 lei20192020: 14.589.262 lei20202021: 18.190.183 lei20212022: 17.337.081 lei20222023: 15.008.338 lei20232024: 13.755.509 lei20242025: 13.328.508 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.328.508 lei -1.524.863 lei 42
2024 13.755.509 lei -832.641 lei 50
2023 15.008.338 lei -548.278 lei 52
2022 17.337.081 lei 1.200.545 lei 52
2021 18.190.183 lei 1.201.639 lei 50
2020 14.589.262 lei 272.060 lei 50
2019 15.375.957 lei 783.968 lei 58
2018 14.274.208 lei 1.637.588 lei 58
2017 11.935.130 lei 418.182 lei 56
2016 11.096.419 lei 778.592 lei 55
2015 10.958.097 lei 109.750 lei 59
2014 10.203.298 lei -264.563 lei 53
2013 11.197.311 lei 19.605 lei 53
2012 12.522.886 lei 10.193 lei 51
2011 14.780.275 lei 3.080 lei 43
2010 13.305.778 lei 51.242 lei 42
2009 10.972.965 lei 1.310 lei 42
2008 15.743.495 lei 9.027 lei 42

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 175 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 124 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,44%−5,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,84%+3,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -21,68%−11,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,4%−5,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,58%−3,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 317.345 lei+42.235 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor +0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,31×+0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 110 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,96%−4,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 77 firme active cu bilanț depus (CAEN 2563)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 107 firme active din sector
SectorCAEN 2563 · Fabricarea uneltelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVOLUZIONE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVOLUZIONE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EVOLUZIONE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EVOLUZIONE SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 12076835, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000551227. Firma a fost înființată la data de 1 septembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea uneltelor (CAEN 2563).

La ultima verificare, EVOLUZIONE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.328.508 lei și un rezultat net de -1.524.863 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVOLUZIONE SRL?

EVOLUZIONE SRL (CUI 12076835) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EVOLUZIONE SRL în sectorul său?

EVOLUZIONE SRL ocupă locul 8 din 77 firme active cu bilanț depus în CAEN 2563 (Fabricarea uneltelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVOLUZIONE SRL față de firmele din același domeniu?

EVOLUZIONE SRL este mai veche decât 81% dintre cele 107 firme active cu CAEN 2563.

Este EVOLUZIONE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVOLUZIONE SRL (CUI 12076835) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVOLUZIONE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVOLUZIONE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVOLUZIONE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVOLUZIONE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVOLUZIONE SRL plătitoare de TVA?

Da, EVOLUZIONE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVOLUZIONE SRL?

În anul 2025, EVOLUZIONE SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.328.508 lei și un număr mediu de 42 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVOLUZIONE SRL?

Firmoscop analizează EVOLUZIONE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.