Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › ERIC AND TAVI S.R.L.

ERIC AND TAVI S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 45728188 · J15/329/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERIC AND TAVI S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45728188
Nr. Reg. Comerțului J15/329/2022
Sediu social Str. Radu cel Mare, bl. 18, et. 9, ap. 38, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CRISTEA OCTAVIAN-GABRIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.03.2022
CAEN5610 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERIC AND TAVI S.R.L. după CUI 45728188 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
4.230.786 lei
+141.0% vs 2024
Profit net 2025
209.754 lei
+64.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 41.681 lei42K lei20222023: 675.593 lei676K lei20232024: 1.757.512 lei1,8 mil. lei20242025: 4.230.786 lei4,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.230.786 lei 209.754 lei 1
2024 1.757.512 lei 127.216 lei 1
2023 675.593 lei 31.156 lei
2022 41.681 lei -25.091 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,96%−2,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,94%−3,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,99×−1,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,11%−34,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,26%−3,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,06%+3,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.230.786 lei+2.473.274 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,47×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,92×+0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 125 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,12%−3,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 157 din 9.590 firme active cu bilanț depus (CAEN 5610)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 21.147 firme active din sector
SectorCAEN 5610 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERIC AND TAVI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERIC AND TAVI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ERIC AND TAVI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ERIC AND TAVI S.R.L., cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 45728188, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/329/2022. Firma a fost înființată la data de 1 martie 2022 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5610).

La ultima verificare, ERIC AND TAVI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.230.786 lei și un rezultat net de 209.754 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERIC AND TAVI S.R.L.?

ERIC AND TAVI S.R.L. (CUI 45728188) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ERIC AND TAVI S.R.L. în sectorul său?

ERIC AND TAVI S.R.L. ocupă locul 157 din 9.590 firme active cu bilanț depus în CAEN 5610 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERIC AND TAVI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ERIC AND TAVI S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 21.147 firme active cu CAEN 5610.

Este ERIC AND TAVI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ERIC AND TAVI S.R.L. (CUI 45728188) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ERIC AND TAVI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ERIC AND TAVI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ERIC AND TAVI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERIC AND TAVI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERIC AND TAVI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ERIC AND TAVI S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERIC AND TAVI S.R.L.?

În anul 2025, ERIC AND TAVI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.230.786 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERIC AND TAVI S.R.L.?

Firmoscop analizează ERIC AND TAVI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.