Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › PURE CONSULTING PRIME S.R.L.

PURE CONSULTING PRIME S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 45782535 · J32/485/2022
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PURE CONSULTING PRIME S.R.L.
CUI 45782535
Nr. Reg. Comerțului J32/485/2022
Sediu social ION POPOVICI BĂNĂŢEANU nr. 7, Municipiul Sibiu, 550218
Telefon 0731670550

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

STOICA MIRCEA HORIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PURE CONSULTING PRIME S.R.L. după CUI 45782535 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
6.554 lei
-72,0% vs 2024
Profit net 2025
4.061 lei
-66,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă62.0%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 30.332 lei30K lei20222023: 23.196 lei23K lei20232024: 23.577 lei24K lei20242025: 6.554 lei6.554 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.554 lei 4.061 lei —
2024 23.577 lei 12.151 lei —
2023 23.196 lei 16.394 lei —
2022 30.332 lei 23.112 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 67 de zile+36 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 de zile−73 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 61,96%+10,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,49%−3,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,54×+2,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,26%−58,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,14%−49,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,51%+3,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,57×−1,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 229,6%+72,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 434 din 533 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7830)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 1.402 firme active din sector
SectorCAEN 7830 · Servicii de furnizare și management a forței de muncă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PURE CONSULTING PRIME S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PURE CONSULTING PRIME S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PURE CONSULTING PRIME S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 45782535, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/485/2022. Firma a fost înființată la data de 11 martie 2022 și are ca obiect principal de activitate Servicii de furnizare și management a forței de muncă (CAEN 7830).

La ultima verificare, PURE CONSULTING PRIME S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.554 lei și un rezultat net de 4.061 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PURE CONSULTING PRIME S.R.L.?

PURE CONSULTING PRIME S.R.L. (CUI 45782535) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PURE CONSULTING PRIME S.R.L. în sectorul său?

PURE CONSULTING PRIME S.R.L. ocupă locul 434 din 533 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7830 (Servicii de furnizare și management a forței de muncă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PURE CONSULTING PRIME S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PURE CONSULTING PRIME S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 1.402 firme active cu CAEN 7830.

Este PURE CONSULTING PRIME S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PURE CONSULTING PRIME S.R.L. (CUI 45782535) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PURE CONSULTING PRIME S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PURE CONSULTING PRIME S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PURE CONSULTING PRIME S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PURE CONSULTING PRIME S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PURE CONSULTING PRIME S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PURE CONSULTING PRIME S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PURE CONSULTING PRIME S.R.L.?

În anul 2025, PURE CONSULTING PRIME S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.554 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PURE CONSULTING PRIME S.R.L.?

Firmoscop analizează PURE CONSULTING PRIME S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7830 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.