Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › MXC CAM S.R.L.

MXC CAM S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 46087030 · J24/741/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MXC CAM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO46087030
Nr. Reg. Comerțului J24/741/2022
Sediu social Str. Dimitrie Cantemir nr. 6, ap. 97, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430093

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARTIN ALEXANDRA-SILVIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.05.2022
CAEN1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MXC CAM S.R.L. după CUI 46087030 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2024
724.149 lei
+576.0% vs 2023
Profit net 2024
172.731 lei
+1540.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă23.9%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 415 de firme din Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,5%.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 107.068 lei107K lei20232024: 724.149 lei724K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 724.149 lei 172.731 lei
2023 107.068 lei 10.528 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 334 zile−127 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 256 zile−181 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,85%+14,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,41%−16,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,63×−10,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,6%−12,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,43%+13,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,59%+14,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,86×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,31× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 31,18%+19,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 299 din 571 firme active cu bilanț depus (CAEN 1013)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 1.148 firme active din sector
SectorCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MXC CAM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MXC CAM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MXC CAM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MXC CAM S.R.L., cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 46087030, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/741/2022. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2022 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN 1013).

La ultima verificare, MXC CAM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 724.149 lei și un rezultat net de 172.731 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MXC CAM S.R.L.?

MXC CAM S.R.L. (CUI 46087030) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MXC CAM S.R.L. în sectorul său?

MXC CAM S.R.L. ocupă locul 299 din 571 firme active cu bilanț depus în CAEN 1013 (Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MXC CAM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MXC CAM S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 1.148 firme active cu CAEN 1013.

Este MXC CAM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MXC CAM S.R.L. (CUI 46087030) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MXC CAM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MXC CAM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MXC CAM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MXC CAM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MXC CAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MXC CAM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MXC CAM S.R.L.?

În anul 2024, MXC CAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 724.149 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MXC CAM S.R.L.?

Firmoscop analizează MXC CAM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.