Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › NIMSOC CREATIVE S.R.L.

NIMSOC CREATIVE S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Ţepu Com. Ţepu
CUI 46208329 · J17/882/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NIMSOC CREATIVE S.R.L.
CUI 46208329
Nr. Reg. Comerțului J17/882/2022
Sediu social Str. G-ral. Ilie Popa nr. 8, Sat Ţepu Com. Ţepu, jud. GALAŢI, 807305
Telefon 0745189060

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POROȘNICU COSMIN-ȘTEFĂNIȚĂ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.05.2022
CAEN9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NIMSOC CREATIVE S.R.L. după CUI 46208329 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
132.084 lei
+77.0% vs 2023
Profit net 2024
40.671 lei
+192.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă30.8%
Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 12.235 lei12K lei20222023: 74.771 lei75K lei20232024: 132.084 lei132K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 132.084 lei 40.671 lei 2
2023 74.771 lei 13.897 lei 1
2022 12.235 lei 11.875 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 135 zile−138 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,79%+12,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,32%−25,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,36×+0,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,73×−1,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,03%+7,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,2%+18,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,68%+25,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 66.042 lei−8.729 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,14×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 37,67%+13,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.394 din 6.572 firme active cu bilanț depus (CAEN 9602)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 26.185 firme active din sector
SectorCAEN 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NIMSOC CREATIVE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NIMSOC CREATIVE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NIMSOC CREATIVE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NIMSOC CREATIVE S.R.L., cu sediul în Sat Ţepu Com. Ţepu, are codul unic de înregistrare (CUI) 46208329, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/882/2022. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2022 și are ca obiect principal de activitate Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN 9602).

La ultima verificare, NIMSOC CREATIVE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 132.084 lei și un rezultat net de 40.671 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NIMSOC CREATIVE S.R.L.?

NIMSOC CREATIVE S.R.L. (CUI 46208329) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NIMSOC CREATIVE S.R.L. în sectorul său?

NIMSOC CREATIVE S.R.L. ocupă locul 1.394 din 6.572 firme active cu bilanț depus în CAEN 9602 (Coafură și alte activități de înfrumusețare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NIMSOC CREATIVE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NIMSOC CREATIVE S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 26.185 firme active cu CAEN 9602.

Este NIMSOC CREATIVE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NIMSOC CREATIVE S.R.L. (CUI 46208329) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NIMSOC CREATIVE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NIMSOC CREATIVE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NIMSOC CREATIVE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NIMSOC CREATIVE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NIMSOC CREATIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NIMSOC CREATIVE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NIMSOC CREATIVE S.R.L.?

În anul 2024, NIMSOC CREATIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 132.084 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NIMSOC CREATIVE S.R.L.?

Firmoscop analizează NIMSOC CREATIVE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.