Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › WOLF CHALET S.R.L.

WOLF CHALET S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Orş. Zărneşti
CUI 46386059 · J2022001971086
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WOLF CHALET S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO46386059
Nr. Reg. Comerțului J2022001971086
Sediu social Str. Branului Tohanul Nou nr. 32B, Orş. Zărneşti, jud. BRAŞOV, 505800

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CHIŢU IOANA MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.06.2022
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WOLF CHALET S.R.L. după CUI 46386059 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.993.252 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
11.823 lei
-96.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 729.490 lei729K lei20222023: 1.480.310 lei1,5 mil. lei20232024: 2.985.265 lei3,0 mil. lei20242025: 2.993.252 lei3,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.993.252 lei 11.823 lei 14
2024 2.985.265 lei 300.574 lei 8
2023 1.480.310 lei 31.894 lei 8
2022 729.490 lei 194.192 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,39%−9,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,66%−10,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,29×+0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,46×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,19%−54,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,1%−37,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,63%+25,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 213.804 lei−159.354 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,31×+1,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 117,72×+47,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,61%−12,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 614 din 2.955 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 14% dintre cele 4.568 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024)76.055 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.12 BRASOV

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WOLF CHALET S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WOLF CHALET S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WOLF CHALET S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WOLF CHALET S.R.L., cu sediul în Orş. Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 46386059, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022001971086. Firma a fost înființată la data de 29 iunie 2022 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, WOLF CHALET S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.993.252 lei și un rezultat net de 11.823 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WOLF CHALET S.R.L.?

WOLF CHALET S.R.L. (CUI 46386059) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WOLF CHALET S.R.L. în sectorul său?

WOLF CHALET S.R.L. ocupă locul 614 din 2.955 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WOLF CHALET S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WOLF CHALET S.R.L. este mai veche decât 14% dintre cele 4.568 firme active cu CAEN 5510.

Este WOLF CHALET S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WOLF CHALET S.R.L. (CUI 46386059) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WOLF CHALET S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WOLF CHALET S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WOLF CHALET S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WOLF CHALET S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WOLF CHALET S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, WOLF CHALET S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WOLF CHALET S.R.L.?

În anul 2025, WOLF CHALET S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.993.252 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WOLF CHALET S.R.L.?

Firmoscop analizează WOLF CHALET S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.