Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.

VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 46396672 · J09/479/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.
CUI 46396672
Nr. Reg. Comerțului J09/479/2022
Sediu social Şos. Focşani nr. 73, Mun. Brăila, 810160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.06.2022
CAEN9601 · Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. după CUI 46396672 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
240.749 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
159.249 lei
-16.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă66.1%
Față de sectorpeste 97% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 946 de firme din Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.084 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 280.408 lei280K lei20222023: 256.845 lei257K lei20232024: 299.075 lei299K lei20242025: 240.749 lei241K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 240.749 lei 159.249 lei 1
2024 299.075 lei 190.094 lei 2
2023 256.845 lei 116.126 lei 3
2022 280.408 lei 266.025 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 79 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 425 zile+201 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 66,15%+2,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,24%+2,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,8×−0,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,21× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 63,45%−35,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,51%−31,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,76%−2,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.749 lei+91.211 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,79×−0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 336,3%+28,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 180 din 634 firme active cu bilanț depus (CAEN 9601)
Vechime relativămai veche decât 14% dintre cele 1.360 firme active din sector
SectorCAEN 9601 · Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/479/2022 → J09/479/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/479/2022 → J9/479/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/479/2022 → J09/479/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VALYANDI FAST CLEANING S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 46396672, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/479/2022. Firma a fost înființată la data de 30 iunie 2022 și are ca obiect principal de activitate Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9601).

La ultima verificare, VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 240.749 lei și un rezultat net de 159.249 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.?

VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. (CUI 46396672) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. în sectorul său?

VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. ocupă locul 180 din 634 firme active cu bilanț depus în CAEN 9601 (Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. este mai veche decât 14% dintre cele 1.360 firme active cu CAEN 9601.

Este VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. (CUI 46396672) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALYANDI FAST CLEANING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.?

În anul 2025, VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 240.749 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALYANDI FAST CLEANING S.R.L.?

Firmoscop analizează VALYANDI FAST CLEANING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.