Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › MADERA GADEA S.R.L.

MADERA GADEA S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Valea Adâncă Com. Miroslava
CUI 46552089 · J22/2800/2022
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADERA GADEA S.R.L.
CUI 46552089
Nr. Reg. Comerțului J22/2800/2022
Sediu social Str. Principală nr. 87, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava, jud. IAŞI, 707317

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

SUCHĂR ȘTEFANA-LARISA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.07.2022
CAEN4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADERA GADEA S.R.L. după CUI 46552089 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
251.309 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
8.021 lei
+110.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 901 de firme din Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 61% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 24.070 lei24K lei20222023: 187.193 lei187K lei20232024: 229.021 lei229K lei20242025: 251.309 lei251K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 251.309 lei 8.021 lei 2
2024 229.021 lei -76.346 lei 2
2023 187.193 lei 29.922 lei 2
2022 24.070 lei -26.624 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 208 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,19%+36,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 182,8%−22,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,55×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,25%+120,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -82,8%+22,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 125.655 lei+11.144 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,21×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,59×+27,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile−25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,38%+28,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 227 din 710 firme active cu bilanț depus (CAEN 4729)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 1.498 firme active din sector
SectorCAEN 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADERA GADEA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADERA GADEA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MADERA GADEA S.R.L., cu sediul în Sat Valea Adâncă Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 46552089, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2800/2022. Firma a fost înființată la data de 28 iulie 2022 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).

La ultima verificare, MADERA GADEA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 251.309 lei și un rezultat net de 8.021 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADERA GADEA S.R.L.?

MADERA GADEA S.R.L. (CUI 46552089) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MADERA GADEA S.R.L. în sectorul său?

MADERA GADEA S.R.L. ocupă locul 227 din 710 firme active cu bilanț depus în CAEN 4729 (Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADERA GADEA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MADERA GADEA S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 1.498 firme active cu CAEN 4729.

Este MADERA GADEA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MADERA GADEA S.R.L. (CUI 46552089) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MADERA GADEA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MADERA GADEA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MADERA GADEA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADERA GADEA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADERA GADEA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MADERA GADEA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADERA GADEA S.R.L.?

În anul 2025, MADERA GADEA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 251.309 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADERA GADEA S.R.L.?

Firmoscop analizează MADERA GADEA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.