Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Roata de Jos Com. Roata de Jos
CUI 46568565 · J52/786/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 46568565
Nr. Reg. Comerțului J52/786/2022
Sediu social Str. Zootehnistului nr. 4, Sat Roata de Jos Com. Roata de Jos, jud. GIURGIU, 87195

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

NĂSTASE MARINELA-FLORENTINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.07.2022
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 46568565 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
106.966 lei
+1.0% vs 2022
Profit net 2023
28.606 lei
-68.1% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă26.7%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 105.720 lei106K lei20222023: 106.966 lei107K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 106.966 lei 28.606 lei 1
2022 105.720 lei 89.799 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 59 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,74%−58,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,55%+19,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,25×−20,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 50,79%−48,99 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,83%−56,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,45%−19,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 106.966 lei+1.246 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 38,4%−571,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16.798 din 32.085 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 17% dintre cele 67.237 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Roata de Jos Com. Roata de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 46568565, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/786/2022. Firma a fost înființată la data de 1 august 2022 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 106.966 lei și un rezultat net de 28.606 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.?

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46568565) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 16.798 din 32.085 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 17% dintre cele 67.237 firme active cu CAEN 4120.

Este MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARA COTO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2023, MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 106.966 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARA COTO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MARA COTO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.