Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ROMELIS COM SRL

ROMELIS COM SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 4658603 · J40/21321/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMELIS COM SRL
CUI 4658603
Nr. Reg. Comerțului J40/21321/1993
Sediu social Str. Bozieni nr. 2, bl. 833, sc. C, et. 10, ap. 159, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61616
Telefon 7261366

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ENE ELISABETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.08.1993
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMELIS COM SRL după CUI 4658603 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
101.802 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
16.542 lei
-38.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.2%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 120.121 lei20142015: 126.188 lei20152016: 134.821 lei20162017: 100.380 lei20172018: 107.191 lei20182019: 111.825 lei20192020: 90.360 lei20202021: 93.839 lei20212022: 99.734 lei20222023: 102.176 lei20232024: 110.377 lei20242025: 101.802 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 101.802 lei 16.542 lei
2024 110.377 lei 26.778 lei 1
2023 102.176 lei -29.634 lei 1
2022 99.734 lei 17.391 lei
2021 93.839 lei 21.853 lei
2020 90.360 lei 13.168 lei
2019 111.825 lei 22.570 lei
2018 107.191 lei 21.359 lei
2017 100.380 lei 11.898 lei 1
2016 134.821 lei 2.381 lei 1
2015 126.188 lei -838 lei 1
2014 120.121 lei -4.028 lei 1
2013 99.397 lei -62 lei 1
2012 93.896 lei 3.262 lei
2011 80.116 lei 2.702 lei
2010 63.069 lei -9.477 lei 1
2009 105.643 lei -3.581 lei 2
2008 116.493 lei 1.738 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,25%−8,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−5,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,99%−44,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,99%−39,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+5,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,95×−0,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,71×+3,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,03%−17,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.278 din 4.750 firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 12.696 firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMELIS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMELIS COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMELIS COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMELIS COM SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 4658603, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/21321/1993. Firma a fost înființată la data de 16 septembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4782).

La ultima verificare, ROMELIS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.802 lei și un rezultat net de 16.542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMELIS COM SRL?

ROMELIS COM SRL (CUI 4658603) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMELIS COM SRL în sectorul său?

ROMELIS COM SRL ocupă locul 3.278 din 4.750 firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMELIS COM SRL față de firmele din același domeniu?

ROMELIS COM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 12.696 firme active cu CAEN 4782.

Este ROMELIS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMELIS COM SRL (CUI 4658603) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMELIS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMELIS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMELIS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMELIS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMELIS COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROMELIS COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMELIS COM SRL?

În anul 2025, ROMELIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 101.802 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMELIS COM SRL?

Firmoscop analizează ROMELIS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.