Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › CONTIO MONTAGGI S.R.L.

CONTIO MONTAGGI S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 46734544 · J05/2648/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTIO MONTAGGI S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO46734544
Nr. Reg. Comerțului J05/2648/2022
Sediu social Str. Grigore Moisil nr. 8, sc. B, et. V, ap. 46, Mun. Oradea, jud. BIHOR

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.08.2022
CAEN3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTIO MONTAGGI S.R.L. după CUI 46734544 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
1.308.092 lei
-47.0% vs 2024
Profit net 2025
62.372 lei
+225.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.8%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 655 de firme din Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,6%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 655 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 20.000 lei20K lei20222023: 1.897.936 lei1,9 mil. lei20232024: 2.483.865 lei2,5 mil. lei20242025: 1.308.092 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.308.092 lei 62.372 lei 6
2024 2.483.865 lei -49.744 lei 12
2023 1.897.936 lei 213.969 lei 13
2022 20.000 lei 1.737 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 120 zile+63 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 172 zile+106 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,77%+6,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,24%−5,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,51×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,96×−0,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28,54%+60,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,63%+18,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,76%+5,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 218.015 lei+11.026 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,02×−2,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 7,77%+8,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 217 din 907 firme active cu bilanț depus (CAEN 3320)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 1.430 firme active din sector
SectorCAEN 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2648/2022 → J05/2648/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/2648/2022 → J5/2648/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2648/2022 → J05/2648/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTIO MONTAGGI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTIO MONTAGGI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONTIO MONTAGGI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTIO MONTAGGI S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 46734544, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2648/2022. Firma a fost înființată la data de 29 august 2022 și are ca obiect principal de activitate Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

La ultima verificare, CONTIO MONTAGGI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.308.092 lei și un rezultat net de 62.372 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTIO MONTAGGI S.R.L.?

CONTIO MONTAGGI S.R.L. (CUI 46734544) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONTIO MONTAGGI S.R.L. în sectorul său?

CONTIO MONTAGGI S.R.L. ocupă locul 217 din 907 firme active cu bilanț depus în CAEN 3320 (Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTIO MONTAGGI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONTIO MONTAGGI S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 1.430 firme active cu CAEN 3320.

Este CONTIO MONTAGGI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTIO MONTAGGI S.R.L. (CUI 46734544) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTIO MONTAGGI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTIO MONTAGGI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTIO MONTAGGI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTIO MONTAGGI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTIO MONTAGGI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONTIO MONTAGGI S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTIO MONTAGGI S.R.L.?

În anul 2025, CONTIO MONTAGGI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.308.092 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTIO MONTAGGI S.R.L.?

Firmoscop analizează CONTIO MONTAGGI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.