Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.

UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Municipiul Giurgiu
CUI 46741380 · J2022000890524
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO46741380
Nr. Reg. Comerțului J2022000890524
Sediu social GHIZDARULUI nr. 173, CAMERA NR.3, Municipiul Giurgiu, 80592

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

NIȚĂ VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. după CUI 46741380 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2025
825.245 lei
-25,0% vs 2024
Profit net 2025
-126.937 lei
-203,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 56% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 135.587 lei136K lei20222023: 480.600 lei481K lei20232024: 1.103.281 lei1,1 mil. lei20242025: 825.245 lei825K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 825.245 lei -126.937 lei 5
2024 1.103.281 lei 122.311 lei 5
2023 480.600 lei 27.639 lei 3
2022 135.587 lei 76.857 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 210 zile+128 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 de zile+29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,38%−26,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,85%+30,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,19×−0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,67×+3,59 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -124,61%−178,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,39%−49,02 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,97%−31,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 165.049 lei−55.607 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,46×−0,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,4×−20,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 de zile+21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,12%−27,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.152 din 2.475 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 3.873 de firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2025)33.390 lei

Cumpărători: INSPECTORATUL DE JANDARMI JUDETEAN GIURGIU, APA SERVICE SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Municipiul Giurgiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 46741380, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022000890524. Firma a fost înființată la data de 29 august 2022 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 825.245 lei și un rezultat net de -126.937 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.?

UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46741380) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.152 din 2.475 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 3.873 de firme active cu CAEN 4211.

Este UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 46741380) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 825.245 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează UTIL & TRANSCOM CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4211 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.