Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › ELMAR COM SRL

ELMAR COM SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Mun. Buzău
CUI 4676103 · J10/1560/1993
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELMAR COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO4676103
Nr. Reg. Comerțului J10/1560/1993
Sediu social Str. CONSTITUTIEI nr. 8, Municipiul Buzău, 120002
Telefon 0238716293

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

NIŢU V. SILVIU SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELMAR COM SRL după CUI 4676103 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
10.397.523 lei
-2,0% vs 2024
Profit net 2025
73.183 lei
-66,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.387.413 lei20142015: 5.471.918 lei20152016: 5.569.134 lei20162017: 6.137.819 lei20172018: 6.861.742 lei20182019: 8.302.717 lei20192020: 9.631.022 lei20202021: 9.112.217 lei20212022: 9.488.745 lei20222023: 10.555.992 lei20232024: 10.618.794 lei20242025: 10.397.523 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.397.523 lei 73.183 lei 14
2024 10.618.794 lei 218.220 lei 14
2023 10.555.992 lei 264.642 lei 14
2022 9.488.745 lei 236.847 lei 14
2021 9.112.217 lei 237.464 lei 14
2020 9.631.022 lei 304.083 lei 14
2019 8.302.717 lei 193.365 lei 15
2018 6.861.742 lei 113.612 lei 14
2017 6.137.819 lei 91.937 lei 15
2016 5.569.134 lei 74.243 lei 14
2015 5.471.918 lei 62.962 lei 14
2014 5.387.413 lei 135.712 lei 13
2013 5.082.715 lei 72.754 lei 13
2012 4.879.455 lei 50.378 lei 11
2011 4.656.391 lei 9.813 lei 11
2010 4.507.037 lei 86.628 lei 8
2009 4.827.051 lei 88.062 lei 9
2008 3.371.577 lei 23.881 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 de zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 de zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,7%−1,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,1%+2,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,72×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,39×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,85%−18,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,69%−8,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,73%−2,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 742.680 lei−15.805 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,25×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,49×+1,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,85%−1,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 398 din 2.248 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 3.660 de firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELMAR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELMAR COM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ELMAR COM SRL, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 4676103, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/1560/1993. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, ELMAR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.397.523 lei și un rezultat net de 73.183 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELMAR COM SRL?

ELMAR COM SRL (CUI 4676103) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELMAR COM SRL în sectorul său?

ELMAR COM SRL ocupă locul 398 din 2.248 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELMAR COM SRL față de firmele din același domeniu?

ELMAR COM SRL este mai veche decât 93% dintre cele 3.660 de firme active cu CAEN 4639.

Este ELMAR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELMAR COM SRL (CUI 4676103) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELMAR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELMAR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELMAR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELMAR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELMAR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, ELMAR COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELMAR COM SRL?

În anul 2025, ELMAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.397.523 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELMAR COM SRL?

Firmoscop analizează ELMAR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4639 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.