Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › MACU STATION S.R.L.

MACU STATION S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 46816342 · J29/2661/2022
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MACU STATION S.R.L.
CUI 46816342
Nr. Reg. Comerțului J29/2661/2022
Sediu social ERUPŢIEI nr. 5A, bl. E15, sc. A, et. 3, ap. 9, Municipiul Câmpina, jud. Prahova, 105600

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

SÂRBU ANA-SABINA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MACU STATION S.R.L. după CUI 46816342 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
345.733 lei
+17,0% vs 2024
Profit net 2025
75.114 lei
+149,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.7%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.320 de firme din Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.252 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 23.951 lei24K lei20222023: 285.560 lei286K lei20232024: 296.131 lei296K lei20242025: 345.733 lei346K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 345.733 lei 75.114 lei 1
2024 296.131 lei 30.054 lei 2
2023 285.560 lei 15.523 lei 1
2022 23.951 lei 11.372 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 114 zile+17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 57 de zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,73%+11,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,95%−13,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,44×−1,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,68%+0,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,92%+13,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,05%+13,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 345.733 lei+197.667 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,88×−0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,19×−111,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 de zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,12%+17,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 625 din 2.269 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8230)
Vechime relativămai veche decât 39% dintre cele 4.372 de firme active din sector
SectorCAEN 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MACU STATION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MACU STATION S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MACU STATION S.R.L., cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 46816342, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2661/2022. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN 8230).

La ultima verificare, MACU STATION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 345.733 lei și un rezultat net de 75.114 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MACU STATION S.R.L.?

MACU STATION S.R.L. (CUI 46816342) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MACU STATION S.R.L. în sectorul său?

MACU STATION S.R.L. ocupă locul 625 din 2.269 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8230 (Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MACU STATION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MACU STATION S.R.L. este mai veche decât 39% dintre cele 4.372 de firme active cu CAEN 8230.

Este MACU STATION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MACU STATION S.R.L. (CUI 46816342) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MACU STATION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MACU STATION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MACU STATION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MACU STATION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MACU STATION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MACU STATION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MACU STATION S.R.L.?

În anul 2025, MACU STATION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 345.733 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MACU STATION S.R.L.?

Firmoscop analizează MACU STATION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8230 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.