PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.
Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
JULEA VERONICA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. după CUI 47082201 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 672 de firme din Alte lucrări de finisare care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 11,8%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 826 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.
Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 699.906 lei | 17.093 lei | 2 |
| 2023 | 415.949 lei | -20.627 lei | 1 |
| 2022 | 12.911 lei | -10.133 lei | 1 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 117 din 484 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4335) |
| Vechime relativă | mai veche decât 59% dintre cele 953 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4335 · Alte lucrări de finisare → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
PREMIER TAVAN GRUP S.R.L., cu sediul în Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47082201, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022004118228. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de finisare (CAEN 4335).
La ultima verificare, PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 699.906 lei și un rezultat net de 17.093 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.?
PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. (CUI 47082201) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.
Ce loc ocupă PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. în sectorul său?
PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. ocupă locul 117 din 484 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4335 (Alte lucrări de finisare), după cifra de afaceri.
Cât de veche este PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?
PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. este mai veche decât 59% dintre cele 953 de firme active cu CAEN 4335.
Este PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. (CUI 47082201) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREMIER TAVAN GRUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.?
În anul 2024, PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 699.906 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREMIER TAVAN GRUP S.R.L.?
Firmoscop analizează PREMIER TAVAN GRUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- GRUP CONSTRUZIONE S.R.L. · Sat Lespezi Com. Lespezi · CA 1.422.558 lei
- TEHNIC PROCONSTRUCT SRL · Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos · CA 1.038.538 lei
- ASPADOR SRL · Municipiul Paşcani · CA 474.302 lei
- MDA CONSTRUCT PARTENER S.R.L. · Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti · CA 465.739 lei
- IDEAL CONSTRUCT SMO S.R.L. · Sat Prisacani, Comuna Prisacani · CA 390.000 lei
- TIMOLEV CONSTRUCT S.R.L. · Sat Frăsuleni, Comuna Victoria · CA 389.677 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.