Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › LUGOJ-TRANSP SRL

LUGOJ-TRANSP SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Mun. Lugoj
CUI 4712451 · J35/3327/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUGOJ-TRANSP SRL
CUI 4712451
Nr. Reg. Comerțului J35/3327/1993
Sediu social Str. TIMISORII nr. 151, Mun. Lugoj, jud. TIMIŞ, 305500
Telefon 0723565553

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

SÂRBU LIVIU · administratorANGHELESCU CONSTANTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.09.1993
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate mixta-de stat si privat autohton

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUGOJ-TRANSP SRL după CUI 4712451 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
24.199 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
23.341 lei
+510.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă96.5%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 32.607 lei20142015: 41.300 lei20152016: 54.633 lei20162017: 105.983 lei20172018: 86.025 lei20182019: 58.077 lei20192020: 59.482 lei20202021: 64.164 lei20212022: 59.055 lei20222023: 59.838 lei20232024: 31.262 lei20242025: 24.199 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.199 lei 23.341 lei
2024 31.262 lei -5.680 lei
2023 59.838 lei -33.183 lei 1
2022 59.055 lei -82.103 lei 1
2021 64.164 lei -44.509 lei
2020 59.482 lei 13.570 lei 1
2019 58.077 lei 47.256 lei 1
2018 86.025 lei 28.395 lei 1
2017 105.983 lei 72.909 lei 1
2016 54.633 lei 7.974 lei 1
2015 41.300 lei -10.036 lei 1
2014 32.607 lei -24.738 lei 2
2013 46.839 lei -44.189 lei 3
2012 21.469 lei -71.758 lei 3
2011 44.829 lei -49.817 lei 3
2010 162.824 lei 21.764 lei 3
2009 234.685 lei 54.757 lei 3
2008 206.543 lei 93.560 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 434 zile+44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.080 zile+476 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 96,45%+114,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,93%−15,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,04×+0,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×−0,46 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,8%+55,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,69%+34,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,07%+15,71 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,28×−0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 80,36%+92,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.757 din 15.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 21.765 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat cenzori expirat → INREGISTRAT din data 30.09.1993
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 30.09.1993 → mandat cenzori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat cenzori expirat → INREGISTRAT din data 30.09.1993

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUGOJ-TRANSP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUGOJ-TRANSP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUGOJ-TRANSP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUGOJ-TRANSP SRL, cu sediul în Mun. Lugoj, are codul unic de înregistrare (CUI) 4712451, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/3327/1993. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, LUGOJ-TRANSP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.199 lei și un rezultat net de 23.341 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUGOJ-TRANSP SRL?

LUGOJ-TRANSP SRL (CUI 4712451) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUGOJ-TRANSP SRL în sectorul său?

LUGOJ-TRANSP SRL ocupă locul 13.757 din 15.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUGOJ-TRANSP SRL față de firmele din același domeniu?

LUGOJ-TRANSP SRL este mai veche decât 87% dintre cele 21.765 firme active cu CAEN 6820.

Este LUGOJ-TRANSP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUGOJ-TRANSP SRL (CUI 4712451) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUGOJ-TRANSP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUGOJ-TRANSP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUGOJ-TRANSP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUGOJ-TRANSP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUGOJ-TRANSP SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUGOJ-TRANSP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUGOJ-TRANSP SRL?

În anul 2025, LUGOJ-TRANSP SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.199 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUGOJ-TRANSP SRL?

Firmoscop analizează LUGOJ-TRANSP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.