AGER VIRDIS S.R.L.
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
FILIPESCU ANA MARIA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AGER VIRDIS S.R.L. după CUI 47138523 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 72.923 lei | 5.580 lei | — |
| 2024 | 51.890 lei | 3.808 lei | — |
| 2023 | 81.607 lei | 2.202 lei | — |
| 2022 | — | 0 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 836 din 1.306 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150) |
| Vechime relativă | mai veche decât 8% dintre cele 14.453 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AGER VIRDIS S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AGER VIRDIS S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
AGER VIRDIS S.R.L., cu sediul în Sat Hăpria, Comuna Ciugud, are codul unic de înregistrare (CUI) 47138523, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022001644016. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
La ultima verificare, AGER VIRDIS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 72.923 lei și un rezultat net de 5.580 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AGER VIRDIS S.R.L.?
AGER VIRDIS S.R.L. (CUI 47138523) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă AGER VIRDIS S.R.L. în sectorul său?
AGER VIRDIS S.R.L. ocupă locul 836 din 1.306 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AGER VIRDIS S.R.L. față de firmele din același domeniu?
AGER VIRDIS S.R.L. este mai veche decât 8% dintre cele 14.453 de firme active cu CAEN 0150.
Este AGER VIRDIS S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare AGER VIRDIS S.R.L. (CUI 47138523) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AGER VIRDIS S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AGER VIRDIS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AGER VIRDIS S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGER VIRDIS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AGER VIRDIS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da, AGER VIRDIS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AGER VIRDIS S.R.L.?
În anul 2025, AGER VIRDIS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 72.923 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGER VIRDIS S.R.L.?
Firmoscop analizează AGER VIRDIS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- UNILACT TRANSILVANIA SRL · Sat Unirea, Comuna Unirea · CA 9.822.070 lei
- AGRO-LACT SRL · Municipiul Aiud · CA 4.639.795 lei
- AGROSTEA PRODUCT SRL · Sat Pianu de Jos, Comuna Pianu · CA 4.636.939 lei
- MON AGRAR ROSIA S.R.L. · Sat Roşia de Secaş, Comuna Roşia de Secaş · CA 4.508.606 lei
- FERMA ARDEALUL COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Municipiul Alba Iulia · CA 2.955.307 lei
- LACTATE CH SRL · Municipiul Blaj · CA 1.462.675 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.