Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.

GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale
CUI 47155605 · J23/7754/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 47155605
Nr. Reg. Comerțului J23/7754/2022
Sediu social Str. Republicii nr. 6, Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale, jud. ILFOV, 77096

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ISTRATE FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.2022
CAEN2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. după CUI 47155605 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
309.733 lei
+654.0% vs 2024
Profit net 2025
127.653 lei
+973.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.2%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.913 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 36.300 lei36K lei20232024: 41.100 lei41K lei20242025: 309.733 lei310K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 309.733 lei 127.653 lei 1
2024 41.100 lei -14.618 lei 1
2023 36.300 lei -45.411 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile−532 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+77 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,21%+76,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,06%−1.689,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,33×+3,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 188,64% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 131,93%+526,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,94%+1.689,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 309.733 lei+268.633 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,2×−7,9 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 89,37%+115,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 259 din 587 firme active cu bilanț depus (CAEN 2599)
Vechime relativămai veche decât 14% dintre cele 1.396 firme active din sector
SectorCAEN 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Dragomireşti-Deal Com. Dragomireşti-Vale, are codul unic de înregistrare (CUI) 47155605, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/7754/2022. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

La ultima verificare, GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 309.733 lei și un rezultat net de 127.653 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.?

GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 47155605) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 259 din 587 firme active cu bilanț depus în CAEN 2599 (Fabricarea altor articole din metal n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 14% dintre cele 1.396 firme active cu CAEN 2599.

Este GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 47155605) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 309.733 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează GENERAL METAL CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.