Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.

GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 47217686 · J2022003504057
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO47217686
Nr. Reg. Comerțului J2022003504057
Sediu social Car. Podgoria nr. 38C, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410184
Telefon 0726773656

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MOLNAR ILDIKO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.2022
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. după CUI 47217686 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
333.473 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
-24.736 lei
-122.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.4%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 63.782 lei64K lei20232024: 428.034 lei428K lei20242025: 333.473 lei333K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 333.473 lei -24.736 lei 3
2024 428.034 lei 109.879 lei 3
2023 63.782 lei -3.271 lei 1
2022 -4.090 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile−36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,42%−33,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,36%−32,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,68×+2,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,92 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -34,21%−141,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -26,91%−75,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,64%+32,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 111.158 lei−31.520 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,63×+1,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,88%−49,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.056 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 14.276 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)578.310 lei

Cumpărători: Scoala Gimnaziala nr. 1 Diosig, SCOALA GIMNAZIALA „BOCSKAY ISTVAN” CHERECHIU, Scoala Gimnaziala Szalardi Janos Salard

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRUND FOREST SCHOOL S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 47217686, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2022003504057. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 333.473 lei și un rezultat net de -24.736 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.?

GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. (CUI 47217686) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. în sectorul său?

GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. ocupă locul 1.056 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 14.276 firme active cu CAEN 9329.

Este GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. (CUI 47217686) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRUND FOREST SCHOOL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.?

În anul 2025, GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 333.473 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRUND FOREST SCHOOL S.R.L.?

Firmoscop analizează GRUND FOREST SCHOOL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.