Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › MIAMOD NEVA S.R.L.

MIAMOD NEVA S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 47248380 · J06/1772/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIAMOD NEVA S.R.L.
CUI 47248380
Nr. Reg. Comerțului J06/1772/2022
Sediu social Str. Subcetate nr. 23, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420132

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.11.2022
CAEN1439 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIAMOD NEVA S.R.L. după CUI 47248380 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2025
ultimul bilanț
Profit net 2025
-10.815 lei
+75.0% vs 2024

Bonitate financiară

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Fără bilanțuri publice suficiente: cere un avans sau garanții până se dovedește istoricul. · Pierdere în ultimul an raportat. · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 20.898 lei21K lei20222023: 297.044 lei297K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 -10.815 lei 1
2024 -43.304 lei 1
2023 297.044 lei 247.617 lei 1
2022 20.898 lei 17.868 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 3,3%+0,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 30,29×−13,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -5,58%+15,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,4%+15,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,7%−0,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Rentabilitatea costurilor -100% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Vechime relativămai veche decât 9% dintre cele 268 firme active din sector
SectorCAEN 1439 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/1772/2022 → J06/1772/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/1772/2022 → J6/1772/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/1772/2022 → J06/1772/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIAMOD NEVA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIAMOD NEVA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIAMOD NEVA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIAMOD NEVA S.R.L., cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 47248380, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/1772/2022. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN 1439).

La ultima verificare, MIAMOD NEVA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIAMOD NEVA S.R.L.?

MIAMOD NEVA S.R.L. (CUI 47248380) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Cât de veche este MIAMOD NEVA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIAMOD NEVA S.R.L. este mai veche decât 9% dintre cele 268 firme active cu CAEN 1439.

Este MIAMOD NEVA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIAMOD NEVA S.R.L. (CUI 47248380) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIAMOD NEVA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIAMOD NEVA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIAMOD NEVA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIAMOD NEVA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIAMOD NEVA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MIAMOD NEVA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIAMOD NEVA S.R.L.?

Firmoscop analizează MIAMOD NEVA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.