Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brăila › SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.

SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 47328374 · J09/937/2022
Verifică înainte Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.
CUI 47328374
Nr. Reg. Comerțului J09/937/2022
Sediu social GEORGE ENESCU nr. 122, Municipiul Brăila, 810306
Telefon 0745159446

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. după CUI 47328374 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
125.350 lei
+66,0% vs 2024
Profit net 2025
39.106 lei
+289,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.2%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 103.505 lei104K lei20232024: 75.335 lei75K lei20242025: 125.350 lei125K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 125.350 lei 39.106 lei 1
2024 75.335 lei -20.696 lei 1
2023 103.505 lei -30.881 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 178 de zile−114 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,2%+58,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 125,1%−555,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,8×+0,65 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,99%+314 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -25,1%+555,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 125.350 lei+50.015 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,56×−5,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 51,5%+73,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.230 din 8.020 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 10% dintre cele 20.194 de firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 47328374, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/937/2022. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 125.350 lei și un rezultat net de 39.106 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.?

SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. (CUI 47328374) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. în sectorul său?

SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. ocupă locul 3.230 din 8.020 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. este mai veche decât 10% dintre cele 20.194 de firme active cu CAEN 4520.

Este SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. (CUI 47328374) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.?

În anul 2025, SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 125.350 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L.?

Firmoscop analizează SECOND SKIN WRAP CENTER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Brăila →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4520 din Brăila, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.