Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.

PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.

Înființată în 2022 · 3 ani vechime · Sat Vedea Com. Vedea
CUI 47339608 · J52/1236/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.
CUI 47339608
Nr. Reg. Comerțului J52/1236/2022
Sediu social Str. Plopilor nr. 73, Sat Vedea Com. Vedea, jud. GIURGIU, 87260
Telefon 0734416954

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ȚĂRANU GEORGIANA-DANIELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.12.2022
CAEN4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. după CUI 47339608 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
72.441 lei
-56.0% vs 2024
Profit net 2025
11.262 lei
+102.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.5%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 931 de firme din Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 188.466 lei188K lei20232024: 165.683 lei166K lei20242025: 72.441 lei72K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 72.441 lei 11.262 lei
2024 165.683 lei 5.567 lei 1
2023 188.466 lei 17.753 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,55%+12,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,59%−10,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,94×+3,63 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 32,38%+8,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,1%+9,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,65%+23,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,97×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,05×−5,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 45 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,81%+12,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 635 din 942 firme active cu bilanț depus (CAEN 4671)
Vechime relativămai veche decât 22% dintre cele 1.908 firme active din sector
SectorCAEN 4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)68.000 lei

Cumpărători: SCOALA CL.I-VIII VEDEA JUD GIURGIU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L., cu sediul în Sat Vedea Com. Vedea, are codul unic de înregistrare (CUI) 47339608, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/1236/2022. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2022 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4671).

La ultima verificare, PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 72.441 lei și un rezultat net de 11.262 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.?

PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. (CUI 47339608) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. în sectorul său?

PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. ocupă locul 635 din 942 firme active cu bilanț depus în CAEN 4671 (Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. este mai veche decât 22% dintre cele 1.908 firme active cu CAEN 4671.

Este PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. (CUI 47339608) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.?

În anul 2025, PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 72.441 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L.?

Firmoscop analizează PLATFORMA CU CARBUNI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.