Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › PREDA ENERGY S.R.L.

PREDA ENERGY S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Valea Mare Com. Dumeşti
CUI 47438253 · J37/23/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PREDA ENERGY S.R.L.
CUI 47438253
Nr. Reg. Comerțului J37/23/2023
Sediu social VALEA MARE nr. 82, Sat Valea Mare Com. Dumeşti, jud. VASLUI, 737238
Telefon 0746658578

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PREDA ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.01.2023
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PREDA ENERGY S.R.L. după CUI 47438253 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 66/100
Cifră de afaceri 2024
83.542 lei
-63.0% vs 2023
Profit net 2024
22.146 lei
-87.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă26.5%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.772 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 12,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.114 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital141.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 223.615 lei224K lei20232024: 83.542 lei84K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 83.542 lei 22.146 lei 1
2023 223.615 lei 176.958 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 124 zile+109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 98 zile−206 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,51%−52,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,3%+94,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×−19,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 141,53×+141,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11.073%+10.973,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 77,69%−17,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,7%−94,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 83.542 lei−140.073 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,93×+1,73 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 46,11%−356,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.545 din 3.780 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 20% dintre cele 8.512 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume42
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PREDA ENERGY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PREDA ENERGY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PREDA ENERGY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PREDA ENERGY S.R.L., cu sediul în Sat Valea Mare Com. Dumeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47438253, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/23/2023. Firma a fost înființată la data de 12 ianuarie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, PREDA ENERGY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 83.542 lei și un rezultat net de 22.146 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PREDA ENERGY S.R.L.?

PREDA ENERGY S.R.L. (CUI 47438253) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PREDA ENERGY S.R.L. în sectorul său?

PREDA ENERGY S.R.L. ocupă locul 2.545 din 3.780 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PREDA ENERGY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PREDA ENERGY S.R.L. este mai veche decât 20% dintre cele 8.512 firme active cu CAEN 4399.

Este PREDA ENERGY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PREDA ENERGY S.R.L. (CUI 47438253) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PREDA ENERGY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PREDA ENERGY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PREDA ENERGY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREDA ENERGY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PREDA ENERGY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PREDA ENERGY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PREDA ENERGY S.R.L.?

În anul 2024, PREDA ENERGY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 83.542 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREDA ENERGY S.R.L.?

Firmoscop analizează PREDA ENERGY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.