Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ialomița › ASSERTIS CREW S.R.L.

ASSERTIS CREW S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 47484489 · J21/29/2023
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ASSERTIS CREW S.R.L.
CUI 47484489
Nr. Reg. Comerțului J21/29/2023
Sediu social MATEI BASARAB nr. 36, bl. 27, sc. B, et. 7, ap. 29, Municipiul Slobozia, jud. Ialomiţa, 920072
Telefon 0799596144

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

NICULAE ALEXANDRU-CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2562 · Operațiuni de mecanică generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ASSERTIS CREW S.R.L. după CUI 47484489 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
138.506 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
105.019 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă75.8%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.415 firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 22% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.480 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 138.506 lei 105.019 lei 1
2024 — 0 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 313 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 75,82% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,42% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,76× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,81% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 88,42% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,58%−11,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 138.506 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,17× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 903,81% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 497 din 915 firme active cu bilanț depus (CAEN 2562)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 2.346 de firme active din sector
SectorCAEN 2562 · Operațiuni de mecanică generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ASSERTIS CREW S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ASSERTIS CREW S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ASSERTIS CREW S.R.L., cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 47484489, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/29/2023. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2023 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2562).

La ultima verificare, ASSERTIS CREW S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 138.506 lei și un rezultat net de 105.019 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ASSERTIS CREW S.R.L.?

ASSERTIS CREW S.R.L. (CUI 47484489) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ASSERTIS CREW S.R.L. în sectorul său?

ASSERTIS CREW S.R.L. ocupă locul 497 din 915 firme active cu bilanț depus în CAEN 2562 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ASSERTIS CREW S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ASSERTIS CREW S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 2.346 de firme active cu CAEN 2562.

Este ASSERTIS CREW S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ASSERTIS CREW S.R.L. (CUI 47484489) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ASSERTIS CREW S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ASSERTIS CREW S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ASSERTIS CREW S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASSERTIS CREW S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ASSERTIS CREW S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ASSERTIS CREW S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ASSERTIS CREW S.R.L.?

În anul 2025, ASSERTIS CREW S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 138.506 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASSERTIS CREW S.R.L.?

Firmoscop analizează ASSERTIS CREW S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2562 din Ialomița, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.