Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Timiș › OCTALI SRL

OCTALI SRL

Înființată în 1993 · 33 de ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 4758599 · J1993003380358
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OCTALI SRL
Cod fiscal (CIF) RO4758599
Nr. Reg. Comerțului J1993003380358
Sediu social Calea BUZIASULUI nr. 19A, Municipiul Timişoara, 1900
Telefon 0256465782

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MOISIL CIFOR-PARTENE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OCTALI SRL după CUI 4758599 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
2.777.425 lei
-9,0% vs 2024
Profit net 2025
-91.651 lei
-431,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.3%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital30.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.831.218 lei20142015: 2.914.444 lei20152016: 2.694.279 lei20162017: 2.597.517 lei20172018: 2.559.530 lei20182019: 2.828.779 lei20192020: 2.400.442 lei20202021: 2.752.264 lei20212022: 3.607.135 lei20222023: 2.929.402 lei20232024: 3.046.714 lei20242025: 2.777.425 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.777.425 lei -91.651 lei 6
2024 3.046.714 lei 27.676 lei 6
2023 2.929.402 lei 2.077 lei 6
2022 3.607.135 lei 211.245 lei 6
2021 2.752.264 lei 179.874 lei 6
2020 2.400.442 lei 37.492 lei 6
2019 2.828.779 lei 100.337 lei 6
2018 2.559.530 lei 90.280 lei 7
2017 2.597.517 lei 201.720 lei 7
2016 2.694.279 lei 160.088 lei 7
2015 2.914.444 lei 130.102 lei 8
2014 2.831.218 lei 70.019 lei 7
2013 2.364.887 lei 40.720 lei 7
2012 2.554.879 lei 42.195 lei 7
2011 2.754.568 lei 115.037 lei 7
2010 2.564.943 lei 112.625 lei 7
2009 2.119.881 lei 2.738 lei 7
2008 2.256.541 lei 61.925 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 145 de zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 de zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,3%−4,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,27%+8,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 30,74×+23,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -256,04%−273,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,1%−10,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,16%−8,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 462.904 lei−44.882 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,45×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,32×+0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 39 de zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,19%−4,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 504 din 5.156 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4782)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 12.675 de firme active din sector
SectorCAEN 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule → 4782 · Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OCTALI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OCTALI SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

OCTALI SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 4758599, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993003380358. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

La ultima verificare, OCTALI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.777.425 lei și un rezultat net de -91.651 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OCTALI SRL?

OCTALI SRL (CUI 4758599) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă OCTALI SRL în sectorul său?

OCTALI SRL ocupă locul 504 din 5.156 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4782 (Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OCTALI SRL față de firmele din același domeniu?

OCTALI SRL este mai veche decât 97% dintre cele 12.675 de firme active cu CAEN 4782.

Este OCTALI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare OCTALI SRL (CUI 4758599) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este OCTALI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OCTALI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în OCTALI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OCTALI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OCTALI SRL plătitoare de TVA?

Da, OCTALI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OCTALI SRL?

În anul 2025, OCTALI SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.777.425 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OCTALI SRL?

Firmoscop analizează OCTALI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Timiș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4782 din Timiș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.