Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.

GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 47817354 · J2023000635296
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO47817354
Nr. Reg. Comerțului J2023000635296
Sediu social DREPTĂŢII nr. 12, camera 2, Municipiul Ploieşti, jud. Prahova, 100132

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

GEORGESCU DRAGOȘ SILVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN0121 · Cultivarea strugurilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. după CUI 47817354 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
132.669 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-21.960 lei
+83,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-16.6%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 916 firme din Producția de energie electrică din resurse regenerabile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 17,4%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 132.669 lei -21.960 lei —
2024 — -131.944 lei —
2023 — -208.047 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 103 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -16,55% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,03%−396,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,07×+10,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -5,81% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,28%+113,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,97%+396,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,32× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,53× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,91%+93,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 175 din 301 firme active cu bilanț depus (CAEN 0121)
Vechime relativămai veche decât 7% dintre cele 1.082 de firme active din sector
SectorCAEN 0121 · Cultivarea strugurilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L., cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47817354, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000635296. Firma a fost înființată la data de 15 martie 2023 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea strugurilor (CAEN 0121).

La ultima verificare, GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.669 lei și un rezultat net de -21.960 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.?

GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 47817354) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. în sectorul său?

GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. ocupă locul 175 din 301 firme active cu bilanț depus în CAEN 0121 (Cultivarea strugurilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. este mai veche decât 7% dintre cele 1.082 de firme active cu CAEN 0121.

Este GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 47817354) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.?

În anul 2025, GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 132.669 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop analizează GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Prahova →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0121 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.