Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › AM RACKING S.R.L.

AM RACKING S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 47847304 · J23/1898/2023
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AM RACKING S.R.L.
CUI 47847304
Nr. Reg. Comerțului J23/1898/2023
Sediu social Str. Eclipsei nr. 93, et. 1, ap. 9, Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160
Telefon 0751098544

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GEORGESCU ALEXANDRU-VASILE · administratorADĂMACHE MARKO-LUIGI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 22.08.2025
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AM RACKING S.R.L. după CUI 47847304 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2024
203.386 lei
-41.0% vs 2023
Profit net 2024
41.242 lei
-13.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă20.3%
Față de sectorpeste 80% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.498 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,4%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-41%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 342.749 lei343K lei20232024: 203.386 lei203K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 203.386 lei 41.242 lei
2023 342.749 lei 47.599 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2023–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−140 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,28%+6,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,74%−69,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,43×+16,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06×−2,77 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,76% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 95,19%+68,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,42%+68,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,69×+2,77 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 30,41%+10,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.201 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 15% dintre cele 12.919 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Popeşti Leordeni → Orş. Popeşti-Leordeni

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AM RACKING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AM RACKING S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AM RACKING S.R.L., cu sediul în Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 47847304, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1898/2023. Firma a fost înființată la data de 20 martie 2023 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, AM RACKING S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 203.386 lei și un rezultat net de 41.242 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AM RACKING S.R.L.?

AM RACKING S.R.L. (CUI 47847304) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă AM RACKING S.R.L. în sectorul său?

AM RACKING S.R.L. ocupă locul 5.201 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AM RACKING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AM RACKING S.R.L. este mai veche decât 15% dintre cele 12.919 firme active cu CAEN 4690.

Este AM RACKING S.R.L. o firmă activă?

Nu — AM RACKING S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este AM RACKING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare AM RACKING S.R.L. (CUI 47847304) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în AM RACKING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AM RACKING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AM RACKING S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, AM RACKING S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AM RACKING S.R.L.?

În anul 2024, AM RACKING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 203.386 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AM RACKING S.R.L.?

Firmoscop analizează AM RACKING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.