Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.

ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Băneşti Com. Băneşti
CUI 47851275 · J29/678/2023
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.
CUI 47851275
Nr. Reg. Comerțului J29/678/2023
Sediu social BĂNEŞTI nr. 121, Sat Băneşti, Comuna Băneşti, jud. Prahova, 107050
Telefon 0720 669 088

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

IONESCU VICTOR GABRIEL · administratorIONESCU RODICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. după CUI 47851275 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
239.925 lei
-14,0% vs 2024
Profit net 2025
15.790 lei
-58,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.6%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.281 de firme din Alte forme de învățământ n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,9%.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 175.908 lei176K lei20232024: 278.250 lei278K lei20242025: 239.925 lei240K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 239.925 lei 15.790 lei —
2024 278.250 lei 37.978 lei 1
2023 175.908 lei 74.152 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 137 de zile+117 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,58%−7,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,82%+22,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,45×−3,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69×+0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,11%−43,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,17%−38,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,18%−22,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,09×−2,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,77× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 97 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,15%−8,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 402 din 2.138 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8690)
Vechime relativămai veche decât 12% dintre cele 4.772 de firme active din sector
SectorCAEN 8690 · Alte activități referitoare la sănătatea umană →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume30
Dintre care radiate (închise)19

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L., cu sediul în Sat Băneşti Com. Băneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 47851275, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/678/2023. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte activități referitoare la sănătatea umană (CAEN 8690).

La ultima verificare, ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 239.925 lei și un rezultat net de 15.790 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.?

ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. (CUI 47851275) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. în sectorul său?

ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. ocupă locul 402 din 2.138 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8690 (Alte activități referitoare la sănătatea umană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. este mai veche decât 12% dintre cele 4.772 de firme active cu CAEN 8690.

Este ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. (CUI 47851275) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.?

În anul 2025, ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 239.925 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L.?

Firmoscop analizează ARTA DE A TRĂI SAVUROS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Prahova →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8690 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.