Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › F.ENCULESCU COM SRL

F.ENCULESCU COM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Fundeni Com. Dobroeşti
CUI 478600 · J2003001020237
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire F.ENCULESCU COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO478600
Nr. Reg. Comerțului J2003001020237
Sediu social Şos. Fundeni nr. 174, Sat Fundeni Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77086
Telefon 2417198

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ENCULESCU FLORIN NELU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.12.1992
CAEN1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută F.ENCULESCU COM SRL după CUI 478600 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
11.882.832 lei
+4.0% vs 2023
Profit net 2024
673.320 lei
-37.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă5.7%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 336 de firme din Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,8%.

Mărime față de sector52 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 424 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 7.934.633 lei20132014: 8.904.450 lei20142015: 9.441.805 lei20152016: 8.554.818 lei20162017: 8.353.320 lei20172018: 8.553.449 lei20182019: 10.032.407 lei20192020: 10.341.489 lei20202021: 9.553.488 lei20212022: 11.155.046 lei20222023: 11.412.319 lei20232024: 11.882.832 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 11.882.832 lei 673.320 lei 52
2023 11.412.319 lei 1.068.917 lei 0
2022 11.155.046 lei 1.739.549 lei 55
2021 9.553.488 lei 60.870 lei 65
2020 10.341.489 lei 1.301.173 lei 67
2019 10.032.407 lei 1.598.637 lei 65
2018 8.553.449 lei 727.041 lei 60
2017 8.353.320 lei 690.085 lei 60
2016 8.554.818 lei 198.438 lei 70
2015 9.441.805 lei 117.436 lei 65
2014 8.904.450 lei -108.339 lei 75
2013 7.934.633 lei -229.219 lei 75
2012 8.784.338 lei -840.911 lei 90
2011 9.754.429 lei -733.894 lei 82
2010 8.028.656 lei -654.773 lei 70
2009 11.163.715 lei 874.236 lei 65
2008 11.376.645 lei 1.777.753 lei 70

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2012 și 2013, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20122013
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile−52 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,67%−3,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,65%−7,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,37×+0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,42×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,12%−4,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,31%−2,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,35%+7,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 228.516 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,36×+0,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 269 zile−22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,02%−4,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 40 din 600 firme active cu bilanț depus (CAEN 1039)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.497 firme active din sector
SectorCAEN 1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)76
Valoare totală (2024–2026)216.394 lei

Cumpărători: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI ILFOV, GRADINITA PP "ION CREANGA"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Dobroeşti → Sat Fundeni Com. Dobroeşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 10.12.1992
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4332/1991 → J2003001020237
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.12.1992 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti → Comuna Dobroeşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2003001020237 → J40/4332/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Dobroeşti → Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 10.12.1992
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/4332/1991 → J2003001020237

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru F.ENCULESCU COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți F.ENCULESCU COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru F.ENCULESCU COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

F.ENCULESCU COM SRL, cu sediul în Sat Fundeni Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 478600, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003001020237. Firma a fost înființată la data de 10 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN 1039).

La ultima verificare, F.ENCULESCU COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 11.882.832 lei și un rezultat net de 673.320 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are F.ENCULESCU COM SRL?

F.ENCULESCU COM SRL (CUI 478600) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă F.ENCULESCU COM SRL în sectorul său?

F.ENCULESCU COM SRL ocupă locul 40 din 600 firme active cu bilanț depus în CAEN 1039 (Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este F.ENCULESCU COM SRL față de firmele din același domeniu?

F.ENCULESCU COM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.497 firme active cu CAEN 1039.

Este F.ENCULESCU COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare F.ENCULESCU COM SRL (CUI 478600) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este F.ENCULESCU COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, F.ENCULESCU COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în F.ENCULESCU COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru F.ENCULESCU COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este F.ENCULESCU COM SRL plătitoare de TVA?

Da, F.ENCULESCU COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a F.ENCULESCU COM SRL?

În anul 2024, F.ENCULESCU COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 11.882.832 lei și un număr mediu de 52 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu F.ENCULESCU COM SRL?

Firmoscop analizează F.ENCULESCU COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.