Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › KENTO SOFT S.R.L.

KENTO SOFT S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 48110083 · J35/1769/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire KENTO SOFT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48110083
Nr. Reg. Comerțului J35/1769/2023
Sediu social Str. Johann Heinrich Pestalozzi nr. 22, OBIECTIV NR.4/A, CAM. 115, Mun. Timişoara, 300115
Telefon 0733935880

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PREPELIȚĂ MONICA-ANGELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.05.2023
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută KENTO SOFT S.R.L. după CUI 48110083 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
553.801 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
83.376 lei
+136.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.1%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 821 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 35,9%.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 103.206 lei103K lei20232024: 460.642 lei461K lei20242025: 553.801 lei554K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 553.801 lei 83.376 lei
2024 460.642 lei 35.233 lei 1
2023 103.206 lei 6.329 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 100 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile−34 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,06%+7,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,06%−10,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,54×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,82×−1,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,71%+15,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,73%+15,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,83%+11,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,37×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 20,67%+10,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 357 din 1.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 1.923 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru KENTO SOFT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți KENTO SOFT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru KENTO SOFT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

KENTO SOFT S.R.L., cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 48110083, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1769/2023. Firma a fost înființată la data de 5 mai 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, KENTO SOFT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 553.801 lei și un rezultat net de 83.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are KENTO SOFT S.R.L.?

KENTO SOFT S.R.L. (CUI 48110083) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă KENTO SOFT S.R.L. în sectorul său?

KENTO SOFT S.R.L. ocupă locul 357 din 1.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este KENTO SOFT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

KENTO SOFT S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 1.923 firme active cu CAEN 5829.

Este KENTO SOFT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare KENTO SOFT S.R.L. (CUI 48110083) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este KENTO SOFT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, KENTO SOFT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în KENTO SOFT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru KENTO SOFT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este KENTO SOFT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, KENTO SOFT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a KENTO SOFT S.R.L.?

În anul 2025, KENTO SOFT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 553.801 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu KENTO SOFT S.R.L.?

Firmoscop analizează KENTO SOFT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.