Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › SELMIR S.R.L.

SELMIR S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Orş. Târgu Neamţ
CUI 48348051 · J27/622/2023
Verifică înainte Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 788K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SELMIR S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48348051
Nr. Reg. Comerțului J27/622/2023
Sediu social APRODUL PURICE nr. 12, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, 615200
Telefon 07428278131

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

GUȘAVAN ROXANA-ELENA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)788.284 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 788.284 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SELMIR S.R.L. după CUI 48348051 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
2.154.344 lei
+247,0% vs 2024
Profit net 2025
677.301 lei
+221,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.4%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 621.715 lei622K lei20242025: 2.154.344 lei2,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.154.344 lei 677.301 lei 9
2024 621.715 lei 210.931 lei 4
2023 — -1.246 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 de zile+53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−197 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,44%−2,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 751,49%+706,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,13×−2,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 565,77%+510,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -651,49%−706,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 239.372 lei+83.943 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 18×+16,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 323,38×+197,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 59,82%−7,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.522 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 10% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025)921.476 lei

Cumpărători: RNP ROMSIVA ADMINISTRATIA PARCULUI NATURAL VANATORI NEAMT, Complexul de Servicii Sociale Târgu Neamț

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SELMIR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SELMIR S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SELMIR S.R.L., cu sediul în Orş. Târgu Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 48348051, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/622/2023. Firma a fost înființată la data de 19 iunie 2023 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, SELMIR S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 788K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.154.344 lei și un rezultat net de 677.301 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SELMIR S.R.L.?

SELMIR S.R.L. (CUI 48348051) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă SELMIR S.R.L. în sectorul său?

SELMIR S.R.L. ocupă locul 1.522 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SELMIR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SELMIR S.R.L. este mai veche decât 10% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este SELMIR S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SELMIR S.R.L. (CUI 48348051) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SELMIR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SELMIR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are SELMIR S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SELMIR S.R.L. figura cu restanțe de 788.284 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SELMIR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SELMIR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SELMIR S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SELMIR S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SELMIR S.R.L.?

În anul 2025, SELMIR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.154.344 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SELMIR S.R.L.?

Firmoscop analizează SELMIR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Neamț →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.