Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › COMAT INTERMEDIERI S.R.L.

COMAT INTERMEDIERI S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Ruşii-Munţi Com. Ruşii-Munţi
CUI 48413184 · J26/1005/2023
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMAT INTERMEDIERI S.R.L.
CUI 48413184
Nr. Reg. Comerțului J26/1005/2023
Sediu social RUŞII-MUNŢI nr. 19, Sat Ruşii-Munţi Com. Ruşii-Munţi, jud. MUREŞ, 547505
Telefon 0745257907

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARUSEAC EMIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.06.2023
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMAT INTERMEDIERI S.R.L. după CUI 48413184 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
71.650 lei
+145.0% vs 2024
Profit net 2025
14.219 lei
+160.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.8%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.400 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse diverse care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.295 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 21.050 lei21K lei20232024: 29.250 lei29K lei20242025: 71.650 lei72K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 71.650 lei 14.219 lei 1
2024 29.250 lei -23.459 lei 1
2023 21.050 lei -7.925 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 148 zile−286 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,85%+100,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 243,81%−779,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,41×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 119,34%+810,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -143,81%+779,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 71.650 lei+42.400 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,01×−2,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 26,32%+70,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.463 din 9.635 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 18% dintre cele 20.931 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMAT INTERMEDIERI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMAT INTERMEDIERI S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COMAT INTERMEDIERI S.R.L., cu sediul în Sat Ruşii-Munţi Com. Ruşii-Munţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 48413184, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1005/2023. Firma a fost înființată la data de 29 iunie 2023 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, COMAT INTERMEDIERI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.650 lei și un rezultat net de 14.219 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMAT INTERMEDIERI S.R.L.?

COMAT INTERMEDIERI S.R.L. (CUI 48413184) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă COMAT INTERMEDIERI S.R.L. în sectorul său?

COMAT INTERMEDIERI S.R.L. ocupă locul 6.463 din 9.635 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMAT INTERMEDIERI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

COMAT INTERMEDIERI S.R.L. este mai veche decât 18% dintre cele 20.931 firme active cu CAEN 4619.

Este COMAT INTERMEDIERI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMAT INTERMEDIERI S.R.L. (CUI 48413184) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMAT INTERMEDIERI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMAT INTERMEDIERI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMAT INTERMEDIERI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMAT INTERMEDIERI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMAT INTERMEDIERI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, COMAT INTERMEDIERI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMAT INTERMEDIERI S.R.L.?

În anul 2025, COMAT INTERMEDIERI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 71.650 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMAT INTERMEDIERI S.R.L.?

Firmoscop analizează COMAT INTERMEDIERI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.