Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.

NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Braniştea Com. Braniştea
CUI 48490926 · J2023000644061
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48490926
Nr. Reg. Comerțului J2023000644061
Sediu Sat Braniştea Com. Braniştea, Bistriţa-Năsăud
Telefon 0742-130510

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.07.2023
CAEN4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. după CUI 48490926 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
51.312 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.472 lei
-105.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.9%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.337 de firme din Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 34.096 lei34K lei20232024: 115.242 lei115K lei20242025: 51.312 lei51K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 51.312 lei -1.472 lei
2024 115.242 lei 26.177 lei 0
2023 34.096 lei -838 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 61 zile−134 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,87%−25,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,14%−44,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,83×+2,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35×−2,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,12%−108,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,52%−34,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,86%+44,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,57×+0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,6× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 65 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,79%−39,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.697 din 2.121 firme active cu bilanț depus (CAEN 4621)
Vechime relativămai veche decât 16% dintre cele 4.050 firme active din sector
SectorCAEN 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 30 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/644/2023 → J2023000644061
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/644/2023 → J06/644/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/644/2023 → J6/644/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/644/2023 → J06/644/2023

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L., cu sediul în Sat Braniştea Com. Braniştea, are codul unic de înregistrare (CUI) 48490926, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000644061. Firma a fost înființată la data de 14 iulie 2023 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

La ultima verificare, NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.312 lei și un rezultat net de -1.472 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.?

NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. (CUI 48490926) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. în sectorul său?

NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. ocupă locul 1.697 din 2.121 firme active cu bilanț depus în CAEN 4621 (Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. este mai veche decât 16% dintre cele 4.050 firme active cu CAEN 4621.

Este NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. (CUI 48490926) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.?

În anul 2025, NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 51.312 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L.?

Firmoscop analizează NUTRIȚIE ANIMALE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.