Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.

CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Sat Clinceni Com. Clinceni
CUI 48514790 · J23/4230/2024
Verifică înainte Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48514790
Nr. Reg. Comerțului J23/4230/2024
Sediu social Str. Fortului nr. 51, Sat Clinceni Com. Clinceni, jud. ILFOV, 77060
Telefon 0756888555

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 06.06.2024
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. după CUI 48514790 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
293.040 lei
-75.0% vs 2024
Profit net 2025
-327.546 lei
-154.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-111.8%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 11% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital15.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 1.192.874 lei1,2 mil. lei20242025: 293.040 lei293K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 293.040 lei -327.546 lei 1
2024 1.192.874 lei 599.691 lei 1
2023 0 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.029 zile+2.907 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.291 zile+2.055 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -111,78%−162,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94%+54,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,06×−1,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 15,65×+14,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -210,85%−310,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,66%−72,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6%−54,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 293.040 lei−899.834 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,11×−1,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,94× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 188 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -51,18%−199,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 858 din 1.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 21% dintre cele 1.577 firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025)853.082 lei

Cumpărători: Primaria Comuna Silivasu de Cimpie, TRUSTUL DE CLADIRI METROPOLITANE BUCURESTI S.A

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Clinceni Com. Clinceni
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.06.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13437/2023 → J23/4230/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Clinceni, Comuna Clinceni → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2024004230236 → J40/13437/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Clinceni, Comuna Clinceni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13437/2023 → J2024004230236
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Clinceni, Comuna Clinceni → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2024004230236 → J40/13437/2023
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Clinceni, Comuna Clinceni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13437/2023 → J2024004230236

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L., cu sediul în Sat Clinceni Com. Clinceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 48514790, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/4230/2024. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 293.040 lei și un rezultat net de -327.546 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.?

CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. (CUI 48514790) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 25 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. în sectorul său?

CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. ocupă locul 858 din 1.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. este mai veche decât 21% dintre cele 1.577 firme active cu CAEN 8001.

Este CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. (CUI 48514790) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.?

În anul 2025, CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 293.040 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L.?

Firmoscop analizează CENTRUM GUARD SECURITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.