CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Dosarele din instanță, plafonul de credit și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Plus monitorizare: te anunțăm dacă verdictul se schimbă.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 23 octombrie 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 23 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 23 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 23 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. după CUI 48598643 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Fără bilanțuri publice suficiente: cere un avans sau garanții până se dovedește istoricul. · Firma nu are bilanțuri publice suficiente pentru un scor.
Firma nu are bilanțuri publice, deci indicatorii nu se pot calcula.
Evoluție financiară
Nu avem bilanț public depus pentru această firmă. Nu e înregistrată în scopuri de TVA, iar plafonul de scutire e 395.000 lei pe an (art. 310 Cod fiscal): peste el, înregistrarea devine obligatorie.
Orientativ. În plafon nu intră operațiunile scutite fără drept de deducere (medical, învățământ), iar o entitate care tocmai a depășit plafonul poate să nu fie încă înregistrată.
ANAF — registrul persoanelor impozabile înregistrate în scopuri de TVA| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| Nu avem bilanțuri publice pentru această firmă. | |||
Poziția în sector
| Vechime relativă | mai veche decât 13% dintre cele 548 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 8610 · Activități de asistență spitalicească → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L., cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 48598643, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1234/2023. Firma a fost înființată la data de 7 august 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).
La ultima verificare, CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 23 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.?
CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. (CUI 48598643) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului și starea fiscală la ANAF: firma e în funcțiune și activă fiscal. Nu are bilanțuri publice depuse — evaluarea financiară nu e posibilă încă. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Cât de veche este CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. față de firmele din același domeniu?
CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. este mai veche decât 13% dintre cele 548 de firme active cu CAEN 8610.
Este CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. o firmă activă?
Da, la ultima verificare CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. (CUI 48598643) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu, CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L.?
Firmoscop analizează CENTRUL MEDICAL SF ANTIPA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- POLIMED SRL · Sat Podu Turcului, Comuna Podu Turcului · CA 15.414.910 lei
- TACO HOSPITAL S.R.L. · Municipiul Bacău · CA 11.354.389 lei
- SPINAL CARE DOBRECI SRL · Municipiul Bacău · CA 11.337.621 lei
- ELYTIS CARE SRL · Municipiul Bacău · CA 9.020.824 lei
- CLINICA PALADE SRL · Municipiul Bacău · CA 5.453.005 lei
- CIN MED SRL · Sat Cotumba, Comuna Agăş · CA 4.388.606 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 23 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.