Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › FINEEA GROUP S.R.L.

FINEEA GROUP S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 48628213 · J2023002261080
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FINEEA GROUP S.R.L.
CUI 48628213
Nr. Reg. Comerțului J2023002261080
Sediu social Car. Ştefan cel Mare, bl. 34, sc. B, et. 3, ap. 16, camera 2, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV, 505600
Telefon 0722554039

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BOCHIȘ ANDREEA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.08.2023
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FINEEA GROUP S.R.L. după CUI 48628213 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
5.409 lei
-87.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.662 lei
+61.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-234.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-87%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 12.884 lei13K lei20232024: 41.099 lei41K lei20242025: 5.409 lei5.409 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.409 lei -12.662 lei 1
2024 41.099 lei -33.249 lei 1
2023 12.884 lei -5.669 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.123 zile+3.620 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -234,09%−153,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 628,33%+311,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,16×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -130,2%+55,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -528,33%−311,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.409 lei−35.690 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×−1,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,95×−3,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 385 zile+304 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -69,6%−25,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 41.159 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 16% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FINEEA GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FINEEA GROUP S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FINEEA GROUP S.R.L., cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 48628213, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023002261080. Firma a fost înființată la data de 11 august 2023 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FINEEA GROUP S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.409 lei și un rezultat net de -12.662 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FINEEA GROUP S.R.L.?

FINEEA GROUP S.R.L. (CUI 48628213) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FINEEA GROUP S.R.L. în sectorul său?

FINEEA GROUP S.R.L. ocupă locul 41.159 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FINEEA GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FINEEA GROUP S.R.L. este mai veche decât 16% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este FINEEA GROUP S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FINEEA GROUP S.R.L. (CUI 48628213) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FINEEA GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FINEEA GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FINEEA GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FINEEA GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FINEEA GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FINEEA GROUP S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FINEEA GROUP S.R.L.?

În anul 2025, FINEEA GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.409 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FINEEA GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează FINEEA GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.