Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › DIMOOS FX S.R.L.

DIMOOS FX S.R.L.

Înființată în 2023 · 3 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 48678130 · J2023002860131
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIMOOS FX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48678130
Nr. Reg. Comerțului J2023002860131
Sediu social Str. Theodor D. Speranţia nr. 94A, Mun. Constanţa
Telefon 0722248481

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

DIMA LAURENȚIU-MARIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.08.2023
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIMOOS FX S.R.L. după CUI 48678130 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
1.095.733 lei
-34.0% vs 2024
Profit net 2025
108.191 lei
-54.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 64.365 lei64K lei20232024: 1.664.335 lei1,7 mil. lei20242025: 1.095.733 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.095.733 lei 108.191 lei 1
2024 1.664.335 lei 235.499 lei
2023 64.365 lei 6.763 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 49 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile+31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,87%−4,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,86%−14,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,35×+1,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,42×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,46%−65,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,12%−32,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,31%+14,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.095.733 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,24×−1,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,75×−18,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 23 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,18%−7,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 818 din 1.399 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 1.710 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)33
Valoare totală (2024–2026)39.794 lei

Cumpărători: COMUNA COGEALAC (PRIMARIA COMUNEI COGEALAC), Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA, COMUNA NICOLAE BALCESCU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIMOOS FX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIMOOS FX S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIMOOS FX S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIMOOS FX S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 48678130, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023002860131. Firma a fost înființată la data de 24 august 2023 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (CAEN 4664).

La ultima verificare, DIMOOS FX S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.095.733 lei și un rezultat net de 108.191 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIMOOS FX S.R.L.?

DIMOOS FX S.R.L. (CUI 48678130) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIMOOS FX S.R.L. în sectorul său?

DIMOOS FX S.R.L. ocupă locul 818 din 1.399 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIMOOS FX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DIMOOS FX S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 1.710 firme active cu CAEN 4664.

Este DIMOOS FX S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIMOOS FX S.R.L. (CUI 48678130) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIMOOS FX S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIMOOS FX S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIMOOS FX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIMOOS FX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIMOOS FX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DIMOOS FX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIMOOS FX S.R.L.?

În anul 2025, DIMOOS FX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.095.733 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIMOOS FX S.R.L.?

Firmoscop analizează DIMOOS FX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.