Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SAPSECURE IT S.R.L.

SAPSECURE IT S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 48783128 · J40/17170/2023
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAPSECURE IT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO48783128
Nr. Reg. Comerțului J40/17170/2023
Sediu social Int. Bârsei nr. 6, bl. G7, sc. 1, et. 7, ap. 42, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30483
Telefon 0766616634

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GÎNDEA ANDREI-ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.09.2023
CAEN6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAPSECURE IT S.R.L. după CUI 48783128 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
375.714 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
219.343 lei
-46.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă58.4%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 225.594 lei226K lei20232024: 510.626 lei511K lei20242025: 375.714 lei376K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 375.714 lei 219.343 lei 1
2024 510.626 lei 412.619 lei 1
2023 225.594 lei 215.818 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 38 zile+27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 145 zile−36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 58,38%−22,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,41%+2,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 22,66×−20,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,87%−39,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,82%−39,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,94%−2,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 375.714 lei−134.912 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,43×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,78× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 144,07%−373,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 361 din 1.298 firme active cu bilanț depus (CAEN 6209)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 2.417 firme active din sector
SectorCAEN 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAPSECURE IT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAPSECURE IT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAPSECURE IT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAPSECURE IT S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 48783128, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/17170/2023. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).

La ultima verificare, SAPSECURE IT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 375.714 lei și un rezultat net de 219.343 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAPSECURE IT S.R.L.?

SAPSECURE IT S.R.L. (CUI 48783128) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAPSECURE IT S.R.L. în sectorul său?

SAPSECURE IT S.R.L. ocupă locul 361 din 1.298 firme active cu bilanț depus în CAEN 6209 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAPSECURE IT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SAPSECURE IT S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 2.417 firme active cu CAEN 6209.

Este SAPSECURE IT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAPSECURE IT S.R.L. (CUI 48783128) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAPSECURE IT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAPSECURE IT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAPSECURE IT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAPSECURE IT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAPSECURE IT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SAPSECURE IT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAPSECURE IT S.R.L.?

În anul 2025, SAPSECURE IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 375.714 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAPSECURE IT S.R.L.?

Firmoscop analizează SAPSECURE IT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.