Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › LUPU VIOSIN SRL

LUPU VIOSIN SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Sat Neguleşti Com. Piatra Şoimului
CUI 4880196 · J1993001905270
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUPU VIOSIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO4880196
Nr. Reg. Comerțului J1993001905270
Sediu social Str. Staţiunii, Sat Neguleşti Com. Piatra Şoimului, jud. NEAMŢ, 617322
Telefon 0233296790

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LUPU CONSTANTIN-COSMIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.11.1993
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUPU VIOSIN SRL după CUI 4880196 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
340.237 lei
+65.0% vs 2024
Profit net 2025
1.237 lei
+117.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Datorii / capital6.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 713.957 lei20132014: 1.889.872 lei20142015: 1.022.140 lei20152016: 1.059.767 lei20162017: 1.165.312 lei20172018: 492.540 lei20182019: 178.224 lei20192020: 297.451 lei20202022: 237.269 lei20222023: 290.907 lei20232024: 206.277 lei20242025: 340.237 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 340.237 lei 1.237 lei 4
2024 206.277 lei 570 lei 3
2023 290.907 lei 7.580 lei 4
2022 237.269 lei 1.966 lei 7
2020 297.451 lei 5.681 lei 8
2019 178.224 lei -290.650 lei 8
2018 492.540 lei 6.096 lei 8
2017 1.165.312 lei 10.213 lei 16
2016 1.059.767 lei 9.158 lei 16
2015 1.022.140 lei 51.164 lei 21
2014 1.889.872 lei 179.467 lei 23
2013 713.957 lei 33.757 lei 23
2012 514.129 lei 14.209 lei 12
2011 630.620 lei 11.111 lei 12
2010 554.924 lei 57.212 lei 9
2009 574.220 lei 23.120 lei 12
2008 405.655 lei 39.040 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 747 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 174 zile+77 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,36%+0,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,53%+15,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,16×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,42×+3,94 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,14%+0,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,15% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,47%−15,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 85.059 lei+16.300 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,42×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,67×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 541 zile−268 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,56%−2,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.143 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 6.148 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUPU VIOSIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUPU VIOSIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUPU VIOSIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUPU VIOSIN SRL, cu sediul în Sat Neguleşti Com. Piatra Şoimului, are codul unic de înregistrare (CUI) 4880196, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993001905270. Firma a fost înființată la data de 12 noiembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, LUPU VIOSIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 340.237 lei și un rezultat net de 1.237 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUPU VIOSIN SRL?

LUPU VIOSIN SRL (CUI 4880196) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUPU VIOSIN SRL în sectorul său?

LUPU VIOSIN SRL ocupă locul 2.143 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUPU VIOSIN SRL față de firmele din același domeniu?

LUPU VIOSIN SRL este mai veche decât 98% dintre cele 6.148 firme active cu CAEN 0220.

Este LUPU VIOSIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUPU VIOSIN SRL (CUI 4880196) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUPU VIOSIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUPU VIOSIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUPU VIOSIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUPU VIOSIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUPU VIOSIN SRL plătitoare de TVA?

Da, LUPU VIOSIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUPU VIOSIN SRL?

În anul 2025, LUPU VIOSIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 340.237 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUPU VIOSIN SRL?

Firmoscop analizează LUPU VIOSIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.