Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › O & B SRL

O & B SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Mun. Arad
CUI 4881558 · J1993001329023
Fără probleme găsite Re-verificat · 28 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire O & B SRL
Cod fiscal (CIF) RO4881558
Nr. Reg. Comerțului J1993001329023
Sediu social Spl. G-ral Praporgescu nr. 20, bl. 11, ap. 8, Mun. Arad, 310183
Telefon 0256200667

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 august 2026.

Reprezentanți

BURLACU MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.11.1993
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 28 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 28 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 28 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută O & B SRL după CUI 4881558 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
14.166.147 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
2.781.944 lei
-5.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.6%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.829 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector59 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.577.416 lei20142015: 2.974.803 lei20152016: 3.406.719 lei20162017: 4.004.973 lei20172018: 4.700.672 lei20182019: 6.877.182 lei20192020: 7.248.876 lei20202021: 7.827.353 lei20212022: 8.044.446 lei20222023: 10.467.184 lei20232024: 12.867.817 lei20242025: 14.166.147 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 14.166.147 lei 2.781.944 lei 59
2024 12.867.817 lei 2.933.402 lei 65
2023 10.467.184 lei 1.399.142 lei 65
2022 8.044.446 lei 463.316 lei 64
2021 7.827.353 lei 1.192.887 lei 72
2020 7.248.876 lei 987.253 lei 87
2019 6.877.182 lei 314.858 lei 104
2018 4.700.672 lei 158.050 lei 99
2017 4.004.973 lei 293.867 lei 98
2016 3.406.719 lei 332.056 lei 90
2015 2.974.803 lei 262.813 lei 96
2014 3.577.416 lei 377.159 lei 111
2013 2.436.560 lei 338.894 lei 83
2012 2.160.195 lei 328.620 lei 85
2011 3.144.611 lei 662.012 lei 111
2010 3.260.716 lei 712.314 lei 117
2009 3.260.397 lei 517.263 lei 121
2008 3.092.854 lei 370.838 lei 145

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 113 zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 70 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,64%−3,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,92%−14,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,78×+0,79 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,56×−0,45 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,64%−22,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,85%−6,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,12%+14,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.104 lei+42.138 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,16×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 103,79×+37,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,7%−5,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 10.403 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)6.985 lei

Cumpărători: ORGANISMUL INTERMEDIAR REGIONAL PENTRU PROGRAME EUROPENE CAPITAL UMAN REGIUNEA VEST

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru O & B SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți O & B SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru O & B SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

O & B SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 4881558, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993001329023. Firma a fost înființată la data de 15 noiembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, O & B SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.166.147 lei și un rezultat net de 2.781.944 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 28 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are O & B SRL?

O & B SRL (CUI 4881558) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă O & B SRL în sectorul său?

O & B SRL ocupă locul 34 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este O & B SRL față de firmele din același domeniu?

O & B SRL este mai veche decât 100% dintre cele 10.403 firme active cu CAEN 8121.

Este O & B SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare O & B SRL (CUI 4881558) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este O & B SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, O & B SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în O & B SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru O & B SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este O & B SRL plătitoare de TVA?

Da, O & B SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a O & B SRL?

În anul 2025, O & B SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.166.147 lei și un număr mediu de 59 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu O & B SRL?

Firmoscop analizează O & B SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.