Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › HRIȘCĂ S.R.L.

HRIȘCĂ S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sat Băiţa Com. Lunca
CUI 48896224 · J2023001499262
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HRIȘCĂ S.R.L.
CUI 48896224
Nr. Reg. Comerțului J2023001499262
Sediu social BĂIŢA nr. 289, Sat Băiţa Com. Lunca, jud. MUREŞ, 547376

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

HRIŞCĂ DENISA-DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.10.2023
CAEN0141 · Creșterea bovinelor de lapte
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HRIȘCĂ S.R.L. după CUI 48896224 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
118.460 lei
+69.0% vs 2024
Profit net 2025
65.689 lei
+42.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă55.5%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 3.294 lei3.294 lei20232024: 70.234 lei70K lei20242025: 118.460 lei118K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 118.460 lei 65.689 lei
2024 70.234 lei 46.127 lei
2023 3.294 lei 1.614 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile−244 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 55,45%−10,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,83%−38,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,74×+4,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17×−0,97 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,21%−7,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,98%+31,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,17%+38,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,37×+0,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,68×+1,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 136 zile−93 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 139,86%−19,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 407 din 750 firme active cu bilanț depus (CAEN 0141)
Vechime relativămai veche decât 4% dintre cele 12.791 firme active din sector
SectorCAEN 0141 · Creșterea bovinelor de lapte →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HRIȘCĂ S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HRIȘCĂ S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HRIȘCĂ S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HRIȘCĂ S.R.L., cu sediul în Sat Băiţa Com. Lunca, are codul unic de înregistrare (CUI) 48896224, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023001499262. Firma a fost înființată la data de 5 octombrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Creșterea bovinelor de lapte (CAEN 0141).

La ultima verificare, HRIȘCĂ S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 118.460 lei și un rezultat net de 65.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HRIȘCĂ S.R.L.?

HRIȘCĂ S.R.L. (CUI 48896224) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HRIȘCĂ S.R.L. în sectorul său?

HRIȘCĂ S.R.L. ocupă locul 407 din 750 firme active cu bilanț depus în CAEN 0141 (Creșterea bovinelor de lapte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HRIȘCĂ S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HRIȘCĂ S.R.L. este mai veche decât 4% dintre cele 12.791 firme active cu CAEN 0141.

Este HRIȘCĂ S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare HRIȘCĂ S.R.L. (CUI 48896224) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HRIȘCĂ S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HRIȘCĂ S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HRIȘCĂ S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HRIȘCĂ S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HRIȘCĂ S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, HRIȘCĂ S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HRIȘCĂ S.R.L.?

În anul 2025, HRIȘCĂ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 118.460 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HRIȘCĂ S.R.L.?

Firmoscop analizează HRIȘCĂ S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.