Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › ATI-CREAM S.R.L.

ATI-CREAM S.R.L.

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Sat Târnoviţa Com. Brădeşti
CUI 4892590 · J1993001101199
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATI-CREAM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO4892590
Nr. Reg. Comerțului J1993001101199
Sediu Sat Târnoviţa Com. Brădeşti, Harghita
Telefon 0266216899

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SERAFIN BIANCA ROXANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.11.1993
CAEN1052 · Fabricarea înghețatei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATI-CREAM S.R.L. după CUI 4892590 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.282.607 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
639.829 lei
+3.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.1%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.865.153 lei20142015: 1.947.750 lei20152016: 1.960.816 lei20162017: 3.147.464 lei20172018: 4.097.425 lei20182019: 3.012.012 lei20192020: 2.582.843 lei20202021: 3.257.413 lei20212022: 3.424.124 lei20222023: 4.912.423 lei20232024: 5.724.006 lei20242025: 5.282.607 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.282.607 lei 639.829 lei 18
2024 5.724.006 lei 618.514 lei 14
2023 4.912.423 lei 847.248 lei 12
2022 3.424.124 lei 412.053 lei 12
2021 3.257.413 lei 102.244 lei 14
2020 2.582.843 lei 50.366 lei
2019 3.012.012 lei 508.370 lei 25
2018 4.097.425 lei 561.736 lei 32
2017 3.147.464 lei -545.258 lei 18
2016 1.960.816 lei -371.404 lei 21
2015 1.947.750 lei 66.742 lei 28
2014 1.865.153 lei -72.713 lei 32
2013 2.813.979 lei -415.719 lei 33
2012 5.597.702 lei -1.081.371 lei 39
2011 5.061.397 lei -839.829 lei 39
2010 7.484.320 lei -1.229.894 lei 41
2008 9.895.496 lei 57.517 lei 59

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 123 zile+49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,11%+1,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,64%+2,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 15,06×−6,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,96%−1,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,14%−1,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,66%−1,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 293.478 lei−115.380 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,73×−0,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 134 zile+34 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,25%−0,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15 din 275 firme active cu bilanț depus (CAEN 1052)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 593 firme active din sector
SectorCAEN 1052 · Fabricarea înghețatei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATI-CREAM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATI-CREAM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ATI-CREAM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATI-CREAM S.R.L., cu sediul în Sat Târnoviţa Com. Brădeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 4892590, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993001101199. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea înghețatei (CAEN 1052).

La ultima verificare, ATI-CREAM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.282.607 lei și un rezultat net de 639.829 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATI-CREAM S.R.L.?

ATI-CREAM S.R.L. (CUI 4892590) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ATI-CREAM S.R.L. în sectorul său?

ATI-CREAM S.R.L. ocupă locul 15 din 275 firme active cu bilanț depus în CAEN 1052 (Fabricarea înghețatei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATI-CREAM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ATI-CREAM S.R.L. este mai veche decât 96% dintre cele 593 firme active cu CAEN 1052.

Este ATI-CREAM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ATI-CREAM S.R.L. (CUI 4892590) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ATI-CREAM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ATI-CREAM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ATI-CREAM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATI-CREAM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATI-CREAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ATI-CREAM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATI-CREAM S.R.L.?

În anul 2025, ATI-CREAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.282.607 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATI-CREAM S.R.L.?

Firmoscop analizează ATI-CREAM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.