Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › STEELTECH INDUSTRY S.R.L.

STEELTECH INDUSTRY S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia
CUI 49039097 · J2023001864336
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEELTECH INDUSTRY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49039097
Nr. Reg. Comerțului J2023001864336
Sediu social Str. Victoriei nr. 71A, et. 5, ap. 29, Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, jud. SUCEAVA, 727528
Telefon 0728240023

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BIRSAN ALEXANDRU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.10.2023
CAEN2553 · Operațiuni de mecanică generală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEELTECH INDUSTRY S.R.L. după CUI 49039097 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.349.514 lei
+62.0% vs 2024
Profit net 2025
1.410.222 lei
+215.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă60.0%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 669 de firme din Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 722 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 86.694 lei87K lei20232024: 1.446.807 lei1,4 mil. lei20242025: 2.349.514 lei2,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.349.514 lei 1.410.222 lei 2
2024 1.446.807 lei 446.585 lei 2
2023 86.694 lei 76.606 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 128 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 60,02%+29,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,87%−14,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,71×+0,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58×−0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,81%+1,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 63,31%+15,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,43%+14,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.174.757 lei+451.353 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,31× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 139,4%+90,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 268 din 1.028 firme active cu bilanț depus (CAEN 2553)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 1.500 firme active din sector
SectorCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEELTECH INDUSTRY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEELTECH INDUSTRY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STEELTECH INDUSTRY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEELTECH INDUSTRY S.R.L., cu sediul în Sat Sfântu Ilie Com. Şcheia, are codul unic de înregistrare (CUI) 49039097, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023001864336. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

La ultima verificare, STEELTECH INDUSTRY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.349.514 lei și un rezultat net de 1.410.222 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEELTECH INDUSTRY S.R.L.?

STEELTECH INDUSTRY S.R.L. (CUI 49039097) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STEELTECH INDUSTRY S.R.L. în sectorul său?

STEELTECH INDUSTRY S.R.L. ocupă locul 268 din 1.028 firme active cu bilanț depus în CAEN 2553 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEELTECH INDUSTRY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

STEELTECH INDUSTRY S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 1.500 firme active cu CAEN 2553.

Este STEELTECH INDUSTRY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare STEELTECH INDUSTRY S.R.L. (CUI 49039097) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STEELTECH INDUSTRY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEELTECH INDUSTRY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEELTECH INDUSTRY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEELTECH INDUSTRY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEELTECH INDUSTRY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STEELTECH INDUSTRY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEELTECH INDUSTRY S.R.L.?

În anul 2025, STEELTECH INDUSTRY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.349.514 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEELTECH INDUSTRY S.R.L.?

Firmoscop analizează STEELTECH INDUSTRY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.