Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › STEFFI-COM SRL

STEFFI-COM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Ciumani Com. Ciumani
CUI 490840 · J19/735/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEFFI-COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO490840
Nr. Reg. Comerțului J19/735/1992
Sediu social Str. AKADAN nr. 1116, Sat Ciumani Com. Ciumani, jud. HARGHITA, 537050

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASZI ISTVAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.12.1992
CAEN1622 · Fabricarea parchetului asamblat în panouri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEFFI-COM SRL după CUI 490840 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
9.650 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.231 lei
+0.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-23.1%
Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 23.356 lei20132014: 35.915 lei20142015: 24.384 lei20152016: 118.793 lei20162017: 8.000 lei20172018: 350.618 lei20182019: 11.729 lei20192021: 56.523 lei20212022: 94.968 lei20222023: 68.687 lei20232024: 6.100 lei20242025: 9.650 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.650 lei -2.231 lei
2024 6.100 lei -2.243 lei
2023 68.687 lei 9.519 lei 1
2022 94.968 lei 29.921 lei 1
2021 56.523 lei 30.191 lei 1
2020 -5.949 lei
2019 11.729 lei -32.819 lei 1
2018 350.618 lei 124.904 lei 5
2017 8.000 lei -53.438 lei 2
2016 118.793 lei 31.674 lei 1
2015 24.384 lei -46.943 lei 2
2014 35.915 lei -75.126 lei 1
2013 23.356 lei -35.577 lei 1
2012 106.230 lei 15.363 lei 2
2011 112.174 lei -4.237 lei
2010 6.636 lei -23.251 lei 2
2009 121.122 lei 1.541 lei 3
2008 294.655 lei -23.804 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.363 zile−953 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 634 zile−361 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,12%+13,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,52%+1,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,42×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -15,01%−1,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,31%−0,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,68%−1,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,19×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,4×+0,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 914 zile−439 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -16,76%+6,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 29 firme active cu bilanț depus (CAEN 1622)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 52 firme active din sector
SectorCAEN 1622 · Fabricarea parchetului asamblat în panouri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEFFI-COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEFFI-COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STEFFI-COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEFFI-COM SRL, cu sediul în Sat Ciumani Com. Ciumani, are codul unic de înregistrare (CUI) 490840, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/735/1992. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parchetului asamblat în panouri (CAEN 1622).

La ultima verificare, STEFFI-COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.650 lei și un rezultat net de -2.231 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEFFI-COM SRL?

STEFFI-COM SRL (CUI 490840) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STEFFI-COM SRL în sectorul său?

STEFFI-COM SRL ocupă locul 25 din 29 firme active cu bilanț depus în CAEN 1622 (Fabricarea parchetului asamblat în panouri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEFFI-COM SRL față de firmele din același domeniu?

STEFFI-COM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 52 firme active cu CAEN 1622.

Este STEFFI-COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STEFFI-COM SRL (CUI 490840) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STEFFI-COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEFFI-COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEFFI-COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEFFI-COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEFFI-COM SRL plătitoare de TVA?

Da, STEFFI-COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEFFI-COM SRL?

În anul 2025, STEFFI-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.650 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEFFI-COM SRL?

Firmoscop analizează STEFFI-COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.