Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.

NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2023 · 2 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 49089974 · J2023001152011
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.
CUI 49089974
Nr. Reg. Comerțului J2023001152011
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 26, Mun. Alba Iulia, 510095
Telefon 0757 182 544

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TODOR SERGIU NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.11.2023
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. după CUI 49089974 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
60.013 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
2.424 lei
+852.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.829 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 62.875 lei63K lei20242025: 60.013 lei60K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 60.013 lei 2.424 lei 1
2024 62.875 lei -322 lei 1
2023 -2.823 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2023–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,04%+4,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 123,05%−53,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,81×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 113,8%+122,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -23,05%+53,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 60.013 lei−2.862 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 28,18×+11,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,05%+5,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.271 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 10.406 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 09.11.2023
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 09.11.2023 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 49089974, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023001152011. Firma a fost înființată la data de 9 noiembrie 2023 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 60.013 lei și un rezultat net de 2.424 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.?

NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49089974) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 3.271 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 10.406 firme active cu CAEN 8121.

Este NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49089974) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 60.013 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează NEXT CLEAN SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.