Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.

INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 49478068 · J2024000470126
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49478068
Nr. Reg. Comerțului J2024000470126
Sediu social Str. Observatorului nr. 121, bl. O7, sc. 2, et. P, ap. 11, Mun. Cluj-Napoca, 400352
Telefon 0757656711

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.01.2024
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. după CUI 49478068 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
365.673 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
305.147 lei
-23.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă83.4%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 460.391 lei460K lei20242025: 365.673 lei366K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 365.673 lei 305.147 lei 1
2024 460.391 lei 398.763 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 358 zile+347 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 83,45%−3,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,75%−1,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 17,38×+2,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,06× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 77,1%−22,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 72,66%−20,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,25%+1,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 365.673 lei−94.718 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.222,99× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 499,2%−358,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.538 din 14.413 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 26.182 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/470/2024 → J2024000470126

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 49478068, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024000470126. Firma a fost înființată la data de 26 ianuarie 2024 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 365.673 lei și un rezultat net de 305.147 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.?

INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49478068) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 6.538 din 14.413 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 26.182 firme active cu CAEN 6210.

Este INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49478068) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 365.673 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează INFINITELOGIC SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.