Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Constanța › RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.

RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2024 · 2 ani vechime · Municipiul Mangalia
CUI 49523550 · J2024000373139
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO49523550
Nr. Reg. Comerțului J2024000373139
Sediu social Rozelor, bl. G, sc. A, et. PARTER, ap. 1, extindere (terasa), Municipiul Mangalia, jud. Constanţa
Telefon 0755752412

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

OLTEANU FLORIN-ADELIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. după CUI 49523550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
8.826.029 lei
+8519,0% vs 2024
Profit net 2025
3.622.991 lei
+7218,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.0%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 243 de firme din Construcția de nave civile și structuri plutitoare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,0%.

Mărime față de sector24 de angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 265 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 102.400 lei102K lei20242025: 8.826.029 lei8,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.826.029 lei 3.622.991 lei 24
2024 102.400 lei 49.503 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 120 de zile+103 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,05%−7,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,04%+53,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−9,74 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,63×+1,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 204,38%+104,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 77,59%−13,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,96%−53,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 367.751 lei+265.351 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,89× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 626,4× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 87%−10,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 384 de firme active cu bilanț depus (CAEN 3011)
Vechime relativămai veche decât 16% dintre cele 670 de firme active din sector
SectorCAEN 3011 · Construcția de nave civile și structuri plutitoare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L., cu sediul în Municipiul Mangalia, are codul unic de înregistrare (CUI) 49523550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2024000373139. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2024 și are ca obiect principal de activitate Construcția de nave civile și structuri plutitoare (CAEN 3011).

La ultima verificare, RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.826.029 lei și un rezultat net de 3.622.991 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.?

RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. (CUI 49523550) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. ocupă locul 39 din 384 de firme active cu bilanț depus în CAEN 3011 (Construcția de nave civile și structuri plutitoare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 16% dintre cele 670 de firme active cu CAEN 3011.

Este RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. (CUI 49523550) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 8.826.029 lei și un număr mediu de 24 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează RUBY OPERATION SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 3011 din Constanța, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.