Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › IMPACT SRL

IMPACT SRL

Înființată în 1993 · 32 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 4956308 · J1993000910219
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMPACT SRL
Cod fiscal (CIF) RO4956308
Nr. Reg. Comerțului J1993000910219
Sediu social Bld. Cosminului nr. -, bl. T3, sc. A, ap. 6, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPESCU NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.12.1993
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMPACT SRL după CUI 4956308 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
12.422.664 lei
+87.0% vs 2024
Profit net 2025
-183.689 lei
+85.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.5%
Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.457.135 lei20142015: 6.449.827 lei20152016: 11.475.634 lei20162017: 7.184.425 lei20172018: 9.482.465 lei20182019: 8.926.380 lei20192020: 3.665.520 lei20202021: 10.205.130 lei20212022: 10.926.169 lei20222023: 11.117.633 lei20232024: 6.638.212 lei20242025: 12.422.664 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.422.664 lei -183.689 lei 13
2024 6.638.212 lei -1.221.088 lei 13
2023 11.117.633 lei -2.460.718 lei 18
2022 10.926.169 lei 2.417.153 lei 19
2021 10.205.130 lei 3.256.709 lei 17
2020 3.665.520 lei -1.421.707 lei 18
2019 8.926.380 lei 330.576 lei 23
2018 9.482.465 lei 1.875.212 lei 23
2017 7.184.425 lei 1.345.212 lei 24
2016 11.475.634 lei 2.423.506 lei 25
2015 6.449.827 lei 1.280.384 lei 20
2014 5.457.135 lei 816.538 lei 20
2013 8.181.563 lei 1.711.374 lei 17
2012 7.573.803 lei 1.761.449 lei 12
2011 7.209.276 lei 2.149.917 lei 13
2010 3.521.991 lei 107.534 lei 12
2009 3.769.748 lei 126.288 lei 14
2008 4.771.866 lei 119.668 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 502 zile−484 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,48%+16,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,26%+2,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,6×+0,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,8%+12,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,78%+3,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,74%−2,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 955.590 lei+444.958 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,07×+1,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 119 zile−220 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,69%+10,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 421 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 27.854 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume167
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)100

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMPACT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMPACT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IMPACT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMPACT SRL, cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 4956308, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993000910219. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 1993 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, IMPACT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.422.664 lei și un rezultat net de -183.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMPACT SRL?

IMPACT SRL (CUI 4956308) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IMPACT SRL în sectorul său?

IMPACT SRL ocupă locul 421 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMPACT SRL față de firmele din același domeniu?

IMPACT SRL este mai veche decât 98% dintre cele 27.854 firme active cu CAEN 0111.

Este IMPACT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMPACT SRL (CUI 4956308) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMPACT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMPACT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMPACT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMPACT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMPACT SRL plătitoare de TVA?

Da, IMPACT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMPACT SRL?

În anul 2025, IMPACT SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.422.664 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMPACT SRL?

Firmoscop analizează IMPACT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.